FITweb

ZPĚT

Hubnoucí koktejly

Chcete změnit svůj životní styl, zhubnout, vyřešit své problémy s jídlem či zdravotními komplikacemi? Specialista na výživu Petr Havlíček vám na tomto místě bude pravidelně každý měsíc odpovídat na otázky, které vás nejvíce zajímají.

HUBNOUCÍ KOKTEJLY

Otázka:

Dobrý den, ráda bych zhubla a několik kolegyň v mém okolí vyzkoušelo hubnoucí koktejly, díky kterým se jim váhu opravdu podařilo snížit. Myslíte si, že je to dobrý způsob snižování váhy? Mirka, České Budějovice

Odpověď:

Hubnoucích koktejlů je opravdu široké spektrum. Ty kvalitní mají určitý snížený podíl tuků, obsahují cukry se sníženým glykemickým indexem, zvýšený podíl bílkovin, vlákninu a další spektrum vitaminů a minerálů. To jen, co je případně důležité při jejich výběru. Tekutá strava jako kompletní náhrada klasické stravy se používá pouze při gastrických či jiných závažných onemocněních, kdy je nemožné konzumovat pevnou stravu, a v takových případech také jejich použití a dávkování patří do rukou lékaře. Speciální dietní koktejly mohou sloužit jako ČÁSTEČNÁ náhrada stravy, pokud se člověk dostane do situace, kdy se nestíhá či nemůže kvalitně najíst. I v takových případech by však mělo jít maximálně o náhradu 1 jídla denně. Navíc při dlouhodobém užívání těchto koktejlů jako hubnoucího prostředku může dojít k narušení rovnováhy trávicích funkcí. Takže, pokud chce někdo zhubnout, rozhodně bych nedoporučoval dlouhodobou náhradu klasického jídla tekutou stravou!


Poradna Petra Havlíčka -

VÝZVA: Chcete se zeptat i vy? Zeptáme se za vás. Napište nám na a příště můžete v DIETĚ najít odpověď na svůj problém.

27.1.2009 14:29 | Petra Lamschová,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.