FITweb

ZPĚT

MŮJ hubnoucí deníček

S Petrou Matějkovou jsme prožili hezký rok, radovali se z jejích úspěchů, životních událostí a prožívali s ní i drobné neúspěchy. Co je pro nás nejdůležitější? Že se Petře zalíbil zdravý životní styl a hodlá v něm pokračovat.

Šéfredaktorka a redaktorka Diety s Petrou

Na závěr našeho společného projektu Hubnoucí deníček, během kterého měla Petra pravidelné konzultace s experty na zdravý životní styl – s výživovým poradcem Petrem Havlíčkem a koučkou Lenkou Černou, jsme se s Petrou setkali na slavnostní večeři. Skvěle jsme si pochutnali, popovídali si nejen o hubnutí, ale hlavně jsme měli radost, že se Petře rok s Dietou líbil.

NOVÝ ŽIVOTNÍ STYL

„Jsem ráda, že jsem se do projektu Hubnoucí deníček přihlásila. Ano, na začátku jsem si myslela, že budu hubnout víc, měla jsem v plánu zhubnout aspoň deset kilo, ale teď jsem ráda i za těch 5,5 kg. Nejpodstatnější je, že jsem pochopila zásady zdravého životního stylu, osvojila si je a zcela si na ně zvykla,“ říká Petra. „Tak třeba teď, když se musím hodně obracet – hubnutí, práce, škola, zkoušky, nekonečné práce na domě… to všechno zvládám díky tomu, že žiji zdravě a aktivně. Dříve bych to třeba se svíčkovou s šesti knedlíky rozhodně nezvládala řešit,“ dodává Petra.

JAK TO VIDÍ ODBORNÍCI

I Petr s Lenkou souhlasí a hodnotí Petřiny návyky. „Myslím si, že Petra vzala svou změnu vážně a celý rok na sobě pracovala, kromě lázní a doby svatby. Z hlediska psychiky se Petra začala více orientovat na sebe a uvědomila si, že to není jen o uspokojování okolí, ale že musí myslet i na sebe,“ hodnotí Lenka Černá a Petr dodává: „Začátek hubnutí byl u Petry dobrý. Pak nastaly životní situace jako svatba, studium, práce na domě a dostala se do mírného chaosu, začal jí ujíždět nastavený plán a pomalu to vzdávala. Ovšem velké pokroky udělala v náhledu na jídlo a v uvědomění si hubnutí prostřednictvím zdravých procesů.“

PETRA, 31 LET

PŮVODNÍ VÁHA: 81,5 KG

AKTUÁLNÍ VÁHA: 76 KG

CELKOVÝ ÚBYTEK: 5,5 KG

ODHODLÁNÍ = ZÁKLAD ÚSPĚCHU

Na Petře je sympatické, že je odhodlaná hubnout dál, o čemž svědčí i další domluvené konzultace s Petrem Havlíčkem. „Rozhodně chci pokračovat v hubnutí. Vím, že jsem na začátku cesty, ale položila jsem pevné základy, na kterých můžu stavět,“ prozradila Petra a pochvaluje si: „Mou velkou výhodou je to, že mám ve svém manželovi obrovskou oporu. I jeho baví změna, kterou jsem prošla, a jídla, která jsem se za poslední rok naučila připravovat, mu chutnají.“ Lenka Černá souhlasí: „Petra udělala pokroky v uvědomění si, že hubnutí není jen o striktním režimu, ale že si u něj může dopřát dobře jíst. Z hlediska psychiky to znamená, že zapracovala na svém vlastním režimu a naučila se orientovat více na své potřeby a začala cvičit.“

PLÁNY DO BUDOUCNA

Možná se někomu bude zdát, že Petra nezhubla za rok tolik, kolik by zhubl někdo jiný, ale celkově je spokojná ona i my. Nejdůležitější je, že se nevzdává a neopouští ji optimismus. A na čem by měla ještě Petra zapracovat? V čem má podle našich odborníků ještě mezery? „Možná stále ještě v odpočinku, kterého si tolik nedopřává,“ říká Lenka Černá a dodává: „Já osobně bych s ní ještě ráda dotáhla některé oblasti v psychice a věřím, že se nám podaří na to najít čas. Je to vždy jen o nás samotných, jak jsme o změně přesvědčeni.“ I Petr Havlíček vidí Petřiny šance pozitivně: „Petra začne hubnout v momentu, kdy se jí uklidní situace, barák bude hotový a hlavně když si uvědomí, proč to všechno dělá a zaxuje si ten pocit jako trvalou motivaci.“ A Petra motivaci rozhodně má. „Jak jsem řekla, budu na sobě neustále pracovat. Přeji si zhubnout a být v dobré kondici, protože si přejeme mít v blízké době miminko,“ svěřila se nám na závěr povídání při večeři Petra. My budeme netrpělivě čekat na další zprávy a Petře nadále fandit.

4.1.2012 8:57 | ALEXANDRA PAULOVIČOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
  1. becky

    becky Peťo, sekne ti to :-)

    Středa 18:32

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.