FITweb

ZPĚT

Zrelaxujte se za 30 minut

I v kolotoči povinností so najděte čas jen pro sebe. Dopřejte si denně třicet minut, kdy upřednostníte svojé potřeby před ostatními. Užijte si hýčkající koupel s voňavou pěnou. Nebo by vám naopak udělala dobře revitalizující maska, která zažene únavu? Váháte? Nechtě za sebe rozhodnout živly.

Oheň, vzduch, země a voda jsou živly, které se nacházejí všude kolem nás. Jsou spojené i s naším myšlením, cítěním i vnímáním. Který je nejbližší vaší osobnosti?

Oheň

Lidé v tomto živlu sázejí na intuici, jsou inspirativní a neodolatelní. Zbožňují smyslnost, vášeň a dokonale hladkou pleť. Touží po zahřátí a obnovení energie. Relaxem pro ně není koupel v uklidňujících bylinkách, ale v energetickém poli nabitém pohybem, tancem s leskem a třpytem.

Voda

Vodní typ je citový a klade důraz na osobní vztahy. Velmi subjektivně reaguje podle momentálního citového rozpoložení. K relaxaci využívá vodní bubliny, kráse pleti pomáhá hloubkovou hydratací a osvěžením ji chrání před stresem. Nedá dopustit na vůně, které jsou energizující – s citrusy a bílými květy.

Země

Zemitý typ je pracovitý a problémy drží na uzdě. Používá kosmetiku, která udržuje pleť v rovnováze, reguluje mastnotu a detoxikuje. Nejradši má zklidňující vůni bylin, které zlepšují jeho psychický stav. Nemá rád vůně, poze ty výjimečné – většinou dřevité a kořenité.

Vzduch

Vzdušné typy jsou volnomyšlenkáři, plní něžné energie, ale nechybí jim ani přemýšlivost a nápaditost. Myšlenky jim často bloudí vesmírem. Potřebují kosmetiku, která okysličuje a uklidňuje jejich unavenou pleť. Jejich oblíbené vůně evokují pocity čistoty a luxusu.


Článek vyšel v časopise Dieta 11/2015.

12.1.2016 1:01 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.