FITweb

ZPĚT

Kate Hudson: rekordmanka v hubnutí

Po většinu své kariéry vypadala tak, že by mohla směle konkurovat anorektickým modelkám. Po porodu byla ale o neuvěřitelných 30 kilogramů těžší. Tukové polštáře dokázala zlikvidovat do čtyř měsíců. Okopírujte od ní její smrticí dietní plán!

„Já jídlo prostě miluju. Na pustý ostrov bych si vzala pizzu, nejradši mám šunkovou nebo ananasovou,“ rozplývá se štíhlá gazela Kate, které se ve výstřihu rýsují klíční kosti. Se svou postavou si nikdy nemusela dělat starosti, dostala totiž do vínku rychlý metabolismus. A co nestihla zhubnout během natáčení, vypotila na tanečním parketu. Jediným momentem, kdy výrazně přibrala, bylo těhotenství. Dnes už je ale štíhlejší než kdykoli předtím. Jak se dokázala tak bleskurychle zbavit nadváhy?

JABLKO NEPADÁ DALEKO OD STROMU

Dcery krásných slavných hereček nemají často daleko ke komplexu méněcennosti. A být srovnávaná zrovna s nestárnoucí Goldie Hawn není žádný med. Kate Hudson to ale zvládá s přehledem, disponuje totiž stejným půvabem a talentem jako její matka. „Nedělá mi problém, když mi lidi říkají: Bože, ty jsi celá tvoje máma! Klidně odvětím: To jsem. Díky.“ Narodila se 19. dubna 1979 v Los Angeles hudebníkovi Billovi Hudsonovi a holywoodské hvězdě Goldie Hawn. Za svého otce ale považuje slavného herce, dlouhodobého partnera své matky, Kurta Russela, který ji vychovával. Nenechala se zahanbit úspěchy svých rodičů a proslavila se už ve dvaceti. První film, ve kterém zabodovala, bylo 200 cigaret s Benem Affleckem. Už o rok později přišel její první Zlatý glóbus a nominace na Oscara za roli vášnivé hudební fanynky ve filmu Na pokraji slávy. Neváhala ani v osobním životě a brzy se vdala za rockera Chrise Robinsona.

HUBNOUCÍ KÚRA PO PORODU

Stala se přebornicí ve shazování těhotenských kilo, i když je nutno dodat, že její šestileté manželství s rockovým hudebníkem Chrisem Robinsonem to nezachránilo. Právě v období po narození syna Rydera, kdy se úporně snažila zhubnout, dostalo jejich soužití trhliny, které se později prohloubily v propast. Kate v požehnaném stavu nabrala neuvěřitelných třicet kilogramů a bez nadsázky se tak proměnila v chodící vzducholoď. „Byla jsem obrovská, tlustá a šťastná,“ vzpomíná. Jednou se prý cpala ostošest zmrzlinou a její matka jí vzala lžíci z ruky se slovy: „Už jsi jí měla tolik, že ti to musí stačit do konce života.“ Protože ale byla pod tlakem kvůli natáčení dalších filmů, začala na sobě okamžitě po narození syna tvrdě pracovat a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. O pouhé čtyři měsíce později byla opět štíhlá a navíc se pyšnila vyrýsovaným svalstvem. Jak se jí podařilo dosáhnout takového váhového skoku?

CVIČEBNÍ MARATON

I když za běžných okolností není žádnou zapálenou sportovkyní, dokázala se přinutit k tříhodinovému cvičení denně. Kondičku si pilovala v posilovně zvedáním závaží, následovala hodinka pilates či jógy a nakonec třicetiminutový běh na běžeckém pásu. „Jednou týdně jsem si ale dopřávala odpočinkový večer bez cvičení,“ prozrazuje, jak čerpala energii. Najala si kvůli tomu trenérku Ashley Conrad, kterou jí doporučila její matka Goldie Hawn. Ashley je svými rychlými metodami proslavená, dokonce vymyslela týdenní dietní a cvičební plán pro ženy, které chtějí bleskovou rychlostí zhubnout do bikin. Dnes se Kate udržuje hlavně díky hodinám jógy, pilates a kickboxu. Se svou matkou sdílí také vášeň pro tanec. V poslední době vyzkoušela i fitness variantu sexy tance u tyče.

PROTEINOVÁ DIETA

Bez omezování v jídle by ale dřina v tělocvičně nestačila. Ani tady ale nenechala nic náhodě a kontaktovala dietoložku, která jí sestavila jídelníček na míru. Kate si dopřávala libové maso, tedy kuřecí a krůtí, ryby a zejména své oblíbené mořské plody. Snažila se vyhnout se sacharidům, jak jen to šlo, což pro ni ovšem nebylo právě nejlehčí. Jejím oblíbeným jídlem je totiž pizza.

VE VÍRU LÁSKY

Od rozvodu putuje z jedné náruče do druhé. Nejdříve to byl tříměsíční románek se slavným sportovcem Lancem Armstrongem, potom několikaletá vztahová houpačka s nevyrovnaným kolegou, hercem Owenem Wilsonem. Do toho všeho si ještě občas vyrazí s bývalým manželem. Ale kdoví, jestli přece jen nekoketují s myšlenkou na to, že se k sobě vrátí. „Nemůžu se dočkat dalšího dítěte. Jsem na něj připravená, ale s Chrisem jsme od sebe a nikoho dalšího nemám,“ uvažuje o budoucnosti.

ŠPATNĚ OBLEČENÁ DOBRÁ HEREČKA

„V běžném životě šaty miluju. Pomáhají mi totiž vyjádřit, kdo vlastně jsem,“ nechala se slyšet Kate, která měla odjakživa blízko k hippie stylu v oblékání a nesnáší tlusté vrstvy make-upu. Má svou vlastní stylistku, se kterou se přátelí a která ji nenutí do ničeho, co by jí bylo proti srsti. „Zato ve filmech mě navlékají do sukní s rozparky a úzkých džín, které mě přivádějí k šílenství,“ stěžuje si na módní vkus kostymérů.

ČAS ZRALOSTI

Když se loni ve filmu Bláznovo zlato objevila po boku Matthewa McConaugheyho, média hned začala spekulovat o jejich milostném románku. „Je pro mě něco jako bratr,“ popírala to rezolutně Kate. Toho pravého potká možná až při natáčení některého z dalších filmů. Patří mezi málo hereček, které dokážou plynutí času vnímat pozitivně a nehrozí se nad každou novou vráskou. „Když jsem byla velmi mladá, hrála jsem neustále dívky, které hledají samy sebe, což je role, která nemá příliš mnoho poloh. Role zralejších postav jsou zajímavější a barvitější, pokud ovšem nehrajete zrovna narkomanku.“

18.12.2008 15:40 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.