FITweb

ZPĚT

Charlize Theron - kráska, která se umí proměňovat

Už v pubertě dala vale světu modelingu, protože odmítala shodit pár kilo. O pár let později se vzdala své oslnivé krásy kvůli roli sériové vražedkyně. Charlize Theron (33) nedá na povrchní pozlátko a vzhled pro ni rozhodně neznamená všechno.

Kvůli dobrému scénáři je ochotná shodit a být kost a kůže, nebo se proměnit v monstrum s nadváhou. Nepatří k hvězdičkám, které si zakládají na tom, aby byl pro ně pohled kamery za každou cenu lichotivý. Kdysi šmahem odmítla možnost stát se supermodelkou a raději začala od nuly jako herečka. Naštěstí…

RODINNÁ TRAGÉDIE

Její dospívání bylo plné zvratů, jimž se nevyrovnají ani scénáře filmů, které teď točí v Hollywoodu. Největší drama jejího života se odehrálo na jihoafrické farmě, na které vyrůstala. Když jí bylo patnáct, její otec v opilosti napadl matku, a ta ho v sebeobraně zastřelila. Protože byla v ohrožení života, nikdy nebyla postavena před soud. „Vždycky jsem byla maminčina holčička a cítila se jako její ochránce,“ postavila se za svou matku Charlize. Se stejnou vnitřní silou čelila i dalším životním peripetiím. Na radu matky se rozhodla začít znovu, přestěhovat se do New Yorku a věnovat se svému milovanému baletu.

MODELKOU PRO PENÍZE

„Shoď tři kila, a bude z tebe supermodelka,“ hučeli do ní agenti, když byla v pubertě. A ona neposlechla. Slavila sice úspěchy na přehlídkových molech v Miláně, ale odmítla se stát prefabrikovanou barbínou s náběhem na anorexii. „Modeling byl pro mě něco jako práce číšnice. Zaměstnání, které mi mělo vydělat na mou skutečnou kariéru -tanec.“ Nakonec ale jejím tanečním nadějím učinil v devatenácti přítrž úraz kolena. „Tanec pro mě byl vším. Netušila jsem, že se tak brzy stanu veteránkou,“ popsala své tehdejší pocity zmaru. Možná to ale bylo ono pověstné štěstí v neštěstí. Že musela pověsit tanec na hřebíček, jí totiž dalo prostor k tomu, aby se začala věnovat herectví.

DRZÁ ZAČÁTEČNICE

Její hvězdná kariéra začala naprostou shodou okolností a Charlize za ni vděčí své prořízlé puse. Náhodou si jí během hádky s bankovním úředníkem, při níž předvedla pořádnou temperamentní scénu, všiml lovec talentů a podstrčil jí svou navštívenku. Za několik měsíců si zahrála ve svém prvním filmu. „Hezká tvářička vás nezachrání. Možná vám otevře dveře, ale pokaždé je tam i někdo mladší a hezčí. Musíte spoléhat na něco jiného,“ prohlašuje. Vždycky se bála, aby nespadla do filmové škatulky s nálepkou „bezduchá krasavice“. Po nesmělých začátcích okouzlila filmové kritiky v dramatu Pravidla moštárny. Zaujala i Woodyho Allena, který ji obsadil hned do dvou svých snímků - Celebrity a Prokletí žlutozeleného škorpiona.

VYZÁBLOST NENÍ SEXY

Kvůli modelingu zhubnout odmítla, ale když ji o to požádal režisér, okamžitě se přeorientovala na tukožroutské polévky. Kvůli roli nemocné ženy v dramatu Listopadová romance výrazně shodila, ale v soukromí z toho příliš nadšená nebyla. Bez svých sexy křivek si totiž nepřipadala tak přitažlivá jako předtím. „Cítila jsem se nepříjemně. Pamatuju se, že když mi byla zima, objala jsem své tělo a cítila pod kůží žebra a kosti. Vůbec jsem si nepřipadala sexy!“ Zato když má svou normální váhu, své tělo miluje a nebojí se přiznat, že se líbí sama sobě. „Přemýšlím o sobě jako o sexuální bytosti. Nemám jinou možnost, byla jsem tak vychovaná. Moje matka mě nevedla k představě, že se pod mými šaty skrývá něco špatného.“ Možná i proto neváhala pózovat spoře oděná pro pánský časopis oděná pro pánský časopis Playboy.

ZRŮDA KVŮLI FILMU

Před natáčením dramatu Zrůda přibrala celých patnáct kilogramů, aby se co nejvíc přiblížila vzhledu hlavní postavy - lesbické hlavní postavy - lesbické prostitutky a vražedkyně prostitutky a vražedkyně Aileen, která se pohybovala Aileen, která se pohybovala na dně společnosti. Toto syrové na dně společnosti. Toto syrové drama bylo inspirované životními drama bylo inspirované životními osudy skutečné ženy, kterou otřesné životní zkušenosti proměnily ve vraždící monstrum. „Žila jako bezdomovec. A když spíte pod mostem, nechodíte do posilovny, takže její postava podle toho taky musela vypadat. Otěhotněla už ve třinácti a neměla ráda své tělo,“ vysvětluje Charlize, proč musela kvůli tomuto filmu tak radikálně změnit svůj vzhled a přibrat. Svou proměnu si užívala, protože miluje dobré jídlo. Ale ani radikální změna váhy nestačila. Kromě toho musela svou krásu potlačit tmavými kontaktními čočkami, umělými zuby a latexovými vycpávkami. Pleť si nechala uměle zhrubnout a na vlasy používala přípravky s mastným efektem. Mravenčí úsilí maskérek i brilantní herecký výkon Charlize byly odměněny Oscarem.

DIETNÍ HŘÍŠNICE

Co se jídelníčku týče, má slabost pro červené maso a málokdy si nechá ujít grilování. „K snídani si ráda dopřeju steak a vejce. Ale k nim si už nedávám nic sladkého, jak to mají ve zvyku Američani.“ Miluje i zeleninové lasagne, restovanou zeleninu po jihoafrickém způsobu a špenátové quesadilly. Když jí to linie dovolí, popustí uzdu i své touze po sladkém. „Snažím se sestavovat jídelníček zdravě a jíst šestkrát denně,“ tvrdí.

Nezříká se ani občasných hříchů, kterých se dopouští ve fastfoodech. Myslí si, že si člověk může dopřát cokoli, jde jen o velikost porce. „Když mám chuť na hamburger, dám si ho na hamburger, dám si ho aspoň čtvrt, abych aspoň čtvrt, abych se netrápila.“ Trápit se nemusí se netrápila.“ Trápit se nemusí ale hlavně proto, ale hlavně proto, že veškeré kalorie vypotí že veškeré kalorie vypotí při sportu. Věnuje při sportu. Věnuje se józe, bruslí, chodí se józe, bruslí, chodí do posilovny.


VŠECHNO, JAK MÁ BÝT

„Když je vám třicet tři, neubráníte „Když je vám třicet tři, neubráníte se prvním vráskám a povadlým ňadrům. Jste sice moudřejší, takže to není tak zlé, ale stárnutí je prostě nezadržitelné,“ prohlásila před pár měsíci v rozhovoru. Jak jsme se ale mohli nedávno přesvědčit v akční komedii Hancock, její krása spíše zraje. Daří se jí i v soukromí - už několik let randí s hereckým kolegou Stuartem Townsendem, který o ní mluví jako o nejúžasnější ženě, jíž kdy potkal.

Charlize totiž v mnoha ohledech zůstala tou skromnou holkou z farmy. „Z luxusního oblečení nejsem nijak nadšená. Radši si vezmu džíny, nasednu na harleye a chovám se jako chlap,“ odmítá herečka šmahem hollywoodské pozlátko. „Žiju velice jednoduše, takže nemusím natáčet žádné velkofilmy.

Nemám ani jachtu, ani soukromé letadlo. Dokud povedu takový život, nebudu si muset dělat starosti s tím, abych zaplatila hypotéku na obrovské sídlo, které je nad mé možnosti,“ konstatuje a raději dělá něco pro druhé - bojuje za feminismus, hájí práva homosexuální menšiny a založila vlastní nadaci Charlize Theron Africa Outreach Project, která se zaměřuje na boj proti viru HIV a nemoci AIDS v její rodné Africe…

30.3.2009 16:27 | ILONA LAUŽANSKÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.