FITweb

ZPĚT

Lenka Požárová

Touha napsat trochu jinou kuchařku jí změnila život. Známá spisovatelka nám odtajnila svůj recept na plnění snů i na zeleninu, se kterou bojuje.

Co pro vás coby autorku řady kuchařek znamená slovo dieta?

S mou prací nejde moc dohromady. Ani své recepty se nesnažím dělat záměrně dietně. Stále se řídím heslem „všeho s mírou“.

Jste vyznavačkou zdravého životního stylu, nebo hříšník?

Baví mě se dobře najíst, k tomu se hýbat a nepočítat každou spolknutou kalorii. Spojení „zdravé jídlo“ se už trochu bojím, protože si ho každý vysvětluje po svém. Když jsem před šesti lety vydala první kuchařku s recepty z dýně, jedni ji odsoudili jako nezdravou, protože se nebojím používat smetanu nebo máslo, a druzí jako zdravou až příliš.

V edici Což takhle dát si… jste představila recepty z nepopulární zeleniny, jako je špenát, mrkev nebo celer. S čím bojujete vy sama?

S kapustou. Teď jsem ve fázi, kdy si říkám, že jsem tolika lidem odbourala špatnou vzpomínku na jídlo, že bych měla udělat i něco sama se sebou. Nedávno se mi to povedlo s koprovkou. A zafungovalo to.

Museli vás v mládí k vaření přemlouvat?

Vždycky jsem ráda vařila. Mamka mě ale pustila jen k pomocným pracím. Když jsem chtěla zkusit něco nového, pokaždé mi řekla: „To si dělej, až budeš mít vlastní domácnost.“ Mnohem později jsem si uvědomila, že se vařením dokážu skvěle odreagovat. Těšila jsem se na víkend a přemlouvala manžela, který chtěl vyrazit do restaurace, abychom zůstali doma a já mohla kouzlit v kuchyni.

Umíte takto odpočívat i dnes?

Když vařím na akci, celá příprava je fyzicky náročná. Přesto se najdou chvíle, a není jich málo, kdy zkouším nové věci, v tu chvíli je pro mě práce odpočinkem. Ani doma nevařím za každou cenu. Když nestíhám, klidně k večeři namažu chleba s máslem a sýrem.

Dnes vás vaření nejen baví, ale i živí. Jak těžké bylo proměnit sen ve skutečnost?

Naštěstí jsem kolem sebe měla lidi, kteří mi dodali potřebnou odvahu. Znám spoustu těch, kteří o svých snech mluví, ale nikdy se k nim neodhodlají, protože jim chybí podpora. Nelituji, že jsem z daňového poradenství „přesedlala“ na vaření. Sice jsem nepočítala, že si knížky budu i sama vydávat, ale objevila jsem své nové možnosti.

V knížce Jak jsem proje(d)la svět jste cestování propojila s vařením a tipy na zajímavé restaurace a obchody. Kde berete inspiraci?

Než do dané země odjedu, strávím hodně času na internetu a hledám si informace. Nejvíc mě zajímá, co doporučují místní. Někdy je to ale i souhra náhod nebo pomoc od známých.

Jaké jídlo z cest vám utkvělo v paměti?

Třeba v Holandsku to byly výborné kuřecí špízy s arašídovou omáčkou a v Petrohradu husté zeleninové polévky. V každé zemi mi něco zachutnalo. Přála bych si, aby i u nás bylo stále víc restaurací, které mě svým jídlem inspirují.


Váš tip na extra zdravou ingredienci

Chystám se vyzkoušet bobule açaí, které díky vysokému obsahu antioxidantů patří mezi nejzdravější druhy ovoce na světě. U nás zatím nejsou moc známé, ale v Americe je to hit.

Váš tip na super relax

Užívám si relaxační masáž, během které nemusím spolupracovat a mám povoleno usnout.

Váš tip na skvělé cvičení

Občas zajdu na P-class a dance aerobik. Oblíbila jsem si je díky instruktorkám, jež hodiny vedou.

24.10.2011 10:14 | IVETA VAŘEČKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.