FITweb

ZPĚT

Probuďte se svěží aneb Jak si pořídit dobrou matraci?

KOMERČNÍ PREZENTACE Většina z nás už pochopila, že prostředí, ve kterém spíme výrazně ovlivňuje náš život. Ve jménu zdraví a bezbolestných zad jsme ochotni investovat nemalé částky do matrací, přikrývek i polštářů . Jsme pak ale spokojeni s výsledkem?

KOMERČNÍ PREZENTACE - Většina z nás už pochopila, že prostředí, ve kterém spíme výrazně ovlivňuje náš život. Ve jménu zdraví a bezbolestných zad jsme ochotni investovat nemalé částky do matrací, přikrývek i polštářů. Jsme pak ale spokojeni s výsledkem?

Matrace bychom rozhodně neměli posuzovat jen podle ceny. Dobrá ortopedická matrace by se měla především umět přizpůsobit našemu tělu tak, aby mu poskytla potřebnou oporu a regeneraci. Dále by měla být vybavena antialergickou ochranou proti bakteriím, plísním a roztočům a měla by být dostatečně prodyšná. Pokud nebude splňovat všechny tyto požadavky, bude nás kvůli ní nejspíš brzo bolet v zádech, kříži nebo krku a budeme mít problémy s rýmou nebo kašlem. V horším případě si vypěstujeme chronickou nespavost.

Kde se dá sehnat dobrá matrace?

Kvalitní zdravotní matrace nabízí na internetu např. značka Dormeo. Cenově nejdostupnější modely zde lze pořídit již od 3 000 Kč. Na přehledných internetových stránkách www.dormeo.cz si zákazníci mohou prohlédnout veškerý nabízený sortiment. Mohou tak zboží objednávat z pohodlí domova. Navíc lze využít různé výhody, které jim internetový obchod nabízí. Návštěvníci webových stránek se mohou zaregistrovat k odběru elektronického časopisu s novinkami a získat e-book zdarma, mohou se účastnit různých soutěží o zahraniční zájezdy a získávají slevové kupóny. Při nákupu nad 6 000 Kč nemusí platit dopravu zboží domů. Na Dormeo stránkách najdou zákazníci také články o zdravém spánku a zdravém životním stylu.

V čem vyniká Dormeo?

Kromě již zmiňované nízké ceny se mohou tyto matrace pochlubit tím, že splňují všechny předepsané standardy. Jsou anatomické a ortopedické. Díky speciální antialergické ochraně proti roztočům, bakteriím a plísním je mohou používat také alergici a astmatici. Matrace jsou dostatečně prodyšné a jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných materiálů. Navíc jsou některé druhy Dormeo matrací opatřeny antiresistentní ochranou proti hromadění statické elektřiny. Na všechny matrace je poskytována dlouholetá záruka a 30denní záruka vrácení peněz.

Efekt „paměťové pěny“

Některé druhy Dormeo matrací jsou doplněny vrstvou speciální viskoelastické pěny. Tato pěna, vyvinutá odborníky z NASA pro potřeby kosmonautů, má tzv. paměťový efekt. Reaguje na teplo a tlak, a tak se dokonale přizpůsobuje lidskému tělu. Páteř se proto nedostává do nepřirozené polohy a není na ni vyvíjen takový tlak. Tělesná váha je rovnoměrně rozložena po celém povrchu matrace, čímž se tělo zcela uvolní.

Pro zdravé spaní i byt

Tato značka nabízí kromě matrací také zdravotní polštáře, přikrývky, lamelové rošty, doplňky do koupelny a do bytu. Nabídku neustále rozšiřuje s ohledem na rostoucí poptávku a zvyšující se nároky zákazníků.

27.5.2009 12:05 | studio Moderna

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.