FITweb

ZPĚT

Jednodenní čočky

Máte nějaký problém, a nevíte si s ním rady? Tým špičkových odborníků v DIETĚ vám poradí se cvičením, jídelníčkem i hubnutím.

Chystám se na sportovní dovolenou a uvažuji o pořízení si jednodenních kontaktních čoček, které bych mohla používat při sportování. (V běžném životě nosím spíše brýle.) Mohu se s čočkami i potápět? Jaké jsou kromě sportování výhody jednodenních kontaktních čoček? Bára

ODPOVĚĎ:

S kontaktními čočkami je možné provozovat takřka veškeré sportovní aktivity. Potápění do 40m hloubky nemá žádné negativní účinky na materiál kontaktních čoček. Jednodenní kontaktní čočky jsou jedním z „nejzdravějších“ a nejbezpečnějších způsobů nošení čoček. A to především proto, že se po jednom použití vyhazují, neuchovávají se v pouzdře s roztokem, čímž se výrazně snižuje riziko infekce. Tento druh čoček je také vhodný pro uživatele, u kterých došlo k rozvoji intolerance (alergie) na čočky s delší plánovanou výměnou -14denní či měsíční. Nezanedbatelnou výhodou jednodenních kontaktních čoček je, že se o ně nemusí pečovat. Nepotřebujete ani roztok ani pouzdro a pokud se vám kontaktní čočka poškodí, tak si prostě jen vezmete další. I proto jsou velmi vhodné pro příležitostné nošení.


Ptali jsme se: Bc. Reginy Klemensové, vedoucí optometristky
Ptejte se: Pokud máte nějaké dotazy, na které byste rádi znali odpověď, napište nám, my se za vás zeptáme. dieta@mf.cz

28.1.2009 13:35 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.