FITweb

ZPĚT

Kateřina Wiesnerová: "Aerobik mi dává energii"

Kateřinu Wiesnerovou odmalička doma vedli ke sportu a také učili překonávat překážky. rodiče byli tělocvikáři a dcera od nich získala sportovního ducha i soutěživost.

Přestože otec nyní pracuje v reklamní agentuře, ve volném čase stále běhá (dokonce ultramaratony!) a věnuje se paraglidingu. Matka učí na základní škole. katku, kterou už ve čtrnácti objevily modelingové agentury, dovedla svým příkladem k aerobiku. A tím bezděky k vítězství v 11. ročníku soutěže miss aerobik.

* Vybavíte si prvních deset vteřin poté, když ředitelka soutěže Jana Čejková oznámila, že titul Miss aerobik získává dívka s číslem 7 Kateřina Wiesnerová?

Nejdřív jsem zkontrolovala, zda sedmička opravdu patří mně. Pak jsem měla radost, kterou přerušil režisér výkřikem „stop“. Nekoukala jsem se totiž do kamery, ale na to člověk v té euforii snadno zapomene. Pak jsem ještě hledala v publiku přítele a rodinu, abych věděla, zda se radují taky. Měli radost!

* Jste první vítězkou soutěže Miss aerobik z malé obce. Určitě jste se po televizním finále stala v Záluží velice známou tváří - bylo to příjemné?

Po odvysílání mě poznávalo hodně lidí, všechna setkání byla příjemná. „Zálužáci“ měli radost!

* Vyhovuje vám život v poklidném Záluží, nebo toužíte po ruchu velkoměsta?

Záluží je vesnice vzdálená pouhé tři kilometry od Plzně, a tato poloha mi velmi vyhovuje. Mám na dosah jak krásy města, tak krásy přírody.

* Kdo či co vás přivedlo k soutěži Miss aerobik? Už jste to zkoušela v předchozích letech?

K soutěži mě přivedla chuť zacvičit si aerobik s Davidem Hufem. Zacvičit jsem si šla v rámci Miss aerobik poprvé a najednou jsem se ocitla ve finále. A pak i vyhrála…

* Jak a kdy jste začínala s aerobikem?

Bylo to před třemi lety v plzeňském fitku Vanessa.

* Kterému stylu aerobiku dáváte přednost a proč?

Hodně mě baví nové typy aerobiku - dance aerobik, nike aerobik, street.

* Proč u vás zvítězil právě aerobik a co vám dává?

Aerobik mi dává energii. Mám ráda pohyb na pěknou hudbu, a na to je aerobik ideální. Díky němu se uvolním, zapomenu na starosti a cítím se šťastná.

* Aerobik bezpochyby není jediným sportem, který vyznáváte. Co vás ještě baví?

Dvakrát týdně chodím do posilovny. Baví mě in-line bruslení, volejbal, basketbal a v zimě lyžování. Teď si chci oblíbit i veslování. Letos totiž zřejmě pojedu závod přes Atlantik, z Kanárských ostrovů na ostrov Antigua v Karibiku.

* Co je pro vás největší adrenalin?

V tomto směru mám trošku posunuté hranice. Někdo by řekl, že jízda na toboganu, ale pro mě je to třeba skok padákem nebo lezení po výškách.

* Před finále jste měla pár kilogramů navíc. Jak jste se jich zbavila?

Ani nevím, šlo to tak nějak samo. Dost udělal i strach z maturity.

* Víme o vás, že jste tři roky vegetariánka. Jak vypadá váš jídelníček?

Můj jídelníček je klasický, jen vynechám nebo nahradím maso. Mám ráda sýry, čokoládu, ale „hřeším“ i s knedlíky a hranolky. Razím heslo, že tělo si řekne samo, co potřebuje, a tak ho poslouchám. Uvědomuji si ale, že vegetariánství není stoprocentně zdravé, proto s masem opět začnu.

* Je vegetariánem ještě někdo v rodině?

Ne, moc velkou radost z toho doma nemají. Občas musíme vařit nadvakrát.

* Umíte vařit? Jak vyřešíte to, že váš partner není vegetarián?

Něco málo vařit umím a co neumím, to najdu v kuchařce. Partnerovi klidně maso připravím, to pro mě není problém.

* Co si objednáváte v restauraci?

Nejčastěji pizzu, to je mé oblíbené jídlo. A když se náhodou pizzy přejím, dám si těstoviny. Na začátek vždy volím rajčatovou polévku.

* Vám vážně nevoní uzené, šunka nebo svíčková?

Ne! Ale svíčkovou omáčku bez masa a knedlíky mám ráda.

* Jak si udržujete kondici a štíhlou linii?

Aerobikem a jinými sporty. Držení diet mi nikdy nešlo, a tak musím vše vypotit.

* Myslíte si, že to má krásná žena v životě lehčí?

Publius Sirius před mnoha lety řekl, že sličná tvář je němé doporučení. To platí i dnes, myslím si, že krása otvírá lidem dveře. Jak ženám, tak i mužům.

* Víme o vás, že ráda cestujete a nejlépe se cítíte v Řecku. Proč zrovna tam?

Asi proto, že mám v této zemi kořeny. Můj pradědeček Konstantin odtud za druhé světové války přišel do Čech. Řecko je krásná země s bohatou kulturou a nádhernou přírodou.

* Setkala jste se někdy s příbuznými v Athénách?

Bohužel ne, snažili jsme se je vyhledat, ale neúspěšně. Je to už dlouhá doba, a tak možná už nikdo z nich nežije. Ale hledání nevzdáváme, máme v plánu napsat na řeckou ambasádu, třeba nám poradí.

* Čeká vás role lektorky při jarní Miss aerobik tour, kde se budou vybírat adeptky pro nový ročník. Co byste poradila uchazečkám o titul?

Doporučila bych jim, ať si celou soutěž - už od oblastního kola - užívají. Ať neřeší, zda postoupí či vyhrají. Hlavní je ta radost z pohybu. A třeba se to povede. Držím palce!

* Budete rok kralovat jako Miss aerobik. V čem vidíte své poslání a co vás v průběhu „vládnutí“ čeká?

Mým posláním je možná přivést k aerobiku nejen nové mladé dívky, ale i všechny ostatní. Je to totiž skvělý sport, který se dá dělat v téměř každém věku. Čekají mě sportovní a reklamní akce. Moc se na tu práci těším.

30.6.2008 22:15 | Jiří Malý

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.