FITweb

ZPĚT

Sexy dieta

Chcete být o pár tukových polštářků lehčí? Netradiční dieta vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou - užít si postelových radovánek a zároveň něco udělat pro svou linii. Inspirujte se čtyřmi sexy radami.

Dost bylo hladovění… Konečně je tu způsob, jak hlídat svou váhu, pobavit se a zvýšit svůj sex-appeal. Není to dieta v pravém slova smyslu, spíš systém rad, jak se udržet fit s pomocí erotiky, doplněný o několik stravovacích pravidel. Autorkou tohoto nového životního stylu je Kerry McCloskey, která měla sama kdysi problémy s nadváhou. A lékařské kapacity s ní v podstatě souhlasí.

Erotická aktivita působí jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám, posiluje imunitu a zvyšuje odolnost proti stresu, tak proč by nemohla pomáhat rozpouštět tukové faldíky? Nemusíte otrocky následovat všechna doporučení, spíš se nechte inspirovat a vyberte si tipy, které vás zaujaly.
Partnerský život si můžete zpestřit třeba na svátek zamilovaných.

1. Čím víc sexu, tím líp

Základní pravidlo této diety je obsažené už v jejím názvu. Čas na milování se svou drahou polovičkou byste si měli najít pětkrát až osmkrát týdně. Své „milostné skóre“ můžete zvýšit o víkendu, kdy je na erotiku více času a prostoru. Při takové sexuální aktivitě můžete za týden spálit 1000-1800 kalorií.

Nemělo by však jít o bezmyšlenkovitý tělocvik, ale spíše o plné prožívání intimity. Proto se nehoňte za sexuální výkonností, ale spíše si užívejte přítomnosti toho druhého. K tomu, abyste se naladila na tu správnou notu, vám pomůže dostatečné uvědomění si své vlastní sexuality. Zapomeňte na předsudky, pořiďte si lodičky na podpatku a elegantní spodní prádlo. Jakmile si začnete připadat svůdně, budete to vyzařovat i směrem k mužům.

2. Cvičení se sex-appealem

Kerry McCloskey se osvědčilo společné cvičení s partnerem třikrát až čtyřikrát týdně po dobu třiceti minut. Ve své knize popsala devětadvacet speciálních cviků pro dvojice, které mají erotický náboj. Když budete během gymnastiky spoře oděni, můžete plynule přejít ke svádění.

Dalším doplňkem jsou sporty, při nichž posilujete svalstvo, které uplatníte při svém intimním životě. Sem patří jízda na koni, která má blahodárný vliv na stehenní svalstvo, či různá posilovací cvičení. Minimálně dvakrát týdně byste se svým partnerem měli provozovat pohybovou aktivitu, která vás přiměje ke vzájemné komunikaci. Ať už si zahrajete tenis, půjdete na lekci salsy, anebo vyrazíte na výlet na běžkách, půjde o společně strávené okamžiky, které vás sblíží.

3. Jídelníček pro zamilované

Tento systém klade velký důraz nejen na to, co máte na talíři, ale zejména na to, jakým způsobem to jíte. Měli byste si každé jídlo užít tak, jako byste ho právě ochutnali poprvé v životě. K tomu patří pomalé žvýkání a pravidelné olizování rtů po každém soustu, které vám pomůže intenzivněji si uvědomit jeho chuť.

Další doporučení ohledně jídelníčku se v hrubých obrysech shodují se současnými trendy ve zdravé výživě - rozdělovat si stravu na šest malých porcí denně, dopřávat si spoustu zeleniny a libového masa.

K zapovězeným položkám patří jen pečivo a také tvrdý alkohol, jinak si můžete v malé míře dovolit vše. Zelenou má také ovoce se smyslným nábojem, například banány.

4. Dovolený doping

Matka příroda nabízí širokou paletu afrodiziak. Sexy dieta doporučuje zejména podpůrné prostředky, které pocházejí z Asie. Tabletky vyrobené z listů jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba) pomáhají zlepšit průtok krve v periferních oblastech těla, což je účinné afrodiziakum pro muže. Stejnou službu vám a vašemu partnerovi poskytne i zázvorová tinktura, která má už několik set let pověst erotického povzbuzovadla.

Čínská tradiční medicína nám odkázala ženšen, který povzbuzuje libido a kromě toho harmonizuje celkovou kondici. Ne náhodou se mu přezdívá elixír života.

Jak to vidí autorka

„Žádná dieta na mě nezabírala -příliš mnoho odříkání, příliš mnoho zákazů,“ zavzpomínala na svou někdejší frustraci v jednom televizním diskusním pořadu Kerry McCloskey, která se zabývá výzkumem zdravého životního stylu. Jak se jí podařilo trvale zhubnout 11 kg? „Při jednom milování spálíte 150 až 200 kalorií, přičemž my ho s partnerem provozujeme osmkrát týdně. Stačí si to spočítat.“ Při této frekvenci není divu, že i její manžel shodil sedm kilogramů.

Dnes se pohledná blondýnka věnuje nejen propagaci své diety ale i příležitostnému modelingu či občasnému herectví.

Co si o sexy dietě myslí PHDr. Iva Málková, zakladatelka společnosti Stop obezitě (www.stob.cz) Výše popsaná dieta - nebo spíše by se dalo říct životní styl - jistě přináší do života mnoho pozitiv. Intimní soužití páru je velmi důležitou součástí života, a pokud jej využíváme i k hubnutí a podpoře tělesné kondice, zdá se, že spojujeme příjemné s užitečným.

Jen ale musíme dávat pozor na tenkou hranici, kdy je sexualita podpořena opravdu vzájemným souzněním a kdy už se jedná o sex „kvůli dobré kondici“. Zpočátku vztahu je jistě sex velmi intenzivní a vzájemná láska přináší do života euforii, která často bývá „náhradou jídla“, a člověk samou láskou hubne. Intenzita sexuální aktivity se během partnerského soužití mění a musíme si tedy promyslet, zda je právě ona prostředkem, který by měl být hlavním činitelem pro hubnutí a následné udržování shozených kilogramů a tělesné kondice.

…kniha, kterou autorka této diety v roce 2004 vydala, se jmenuje The Ultimate Sex Diet? Najdete v ní návod, jak trvale zhubnout.

Celebrity, které hubnou díky erotice: Lisa Snowdon - Sex a čokoláda Tato britská modelka, která nikdy nedržela dietu a ráda mlsá čokoládu, jednou prohlásila: „Jím cokoli a nesnažím se hubnout. Když ale během dne běžím za svým přítelem kvůli postelovým hrátkám, spálím spoustu kalorií.“ Angelina Jolie - Postel místo posilovny Půvabná diva se smyslnými rty proslula velkým sexuálním apetitem a milostnými eskapádami s osobami obojího pohlaví.

Šušká se, že se do formy kvůli natáčení filmu Tomb Raider dostávala mimo jiné i tím, že se co nejčastěji milovala se svým tehdejším manželem Billym Thorntonem. Katie Holmes - Milování kvůli kaloriím Sexy dietu následuje přímo vzorně. Manželovi Tomu Cruisovi naordinovala sex 3x až 4x týdně, aby spálili co nejvíce kalorií. Když se zrovna neoddávají „hubnutí za dveřmi ložnice“, věnují se společnému sportování.

Často při ranním joggingu uběhnou až 3 kilometry. Kim Cattrall - Odbornice na orgasmus Herečka dělá čest seriálu Sex ve městě, díky němuž se proslavila, a píše knihy o ženském orgasmu a o svém sexuálním probuzení, které přišlo až ve zralém věku. „Užívejte si to. Milování je jako kardiocvičení,“ prozrazuje, jak se jí daří i po padesátce vypadat stále štíhle.

9.3.2011 11:18 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. kachní farma

  kachní farma Tak takový rady nesnáším.Proč jsem asi tak už přes čtyři roky sama?Protože tlustou mě nikdo nechce. :-X

  Středa 12:37

 2. zdenka.mouckova

  zdenka.mouckova Někdy snad lepší bejt sama.... :-(

  Středa 16:10

 3. Becheruška ♥ Pája♥

  Becheruška ♥ Pája♥ Tak to abych prodala děti nebo je zavřela do skříně... :-)

  Středa 17:37

 4. Danuška ♥♥♥

  Danuška ♥♥♥ ty brďo, 8x týdně :-\ :-\ tak to se musím nad sebou víc zamyslet :-D

  Středa 19:34

 5. Italia

  Italia :-D :-D 8x týdně to je scifi ne :-D

  Středa 19:45

 6. Marek71 ♥

  Marek71 ♥ ..treba to pocitaji za cely panelak, tech 8x tydne ... :-D

  Středa 19:56

 7. Italia

  Italia No tak to by možná šlo :-D

  Středa 20:03

 8. Lukrecie

  Lukrecie 8x tydne by bylo bozi,prodam deti a poridim si uhlobarona(ten nedela na smeny:DD¨)

  Čtvrtek 08:28

 9. Trixi

  Trixi Ako to urobit, ked mi chlap jazdi na tyzdnovky? Ze by vypomohol sused? :-D :-D :-D <3

  Čtvrtek 19:11

 10. Italia

  Italia :-D nebo pošťák by mohl ten chodí každej den :-D

  Čtvrtek 19:33

 11. Sand /Míša/

  Sand /Míša/ Jaké scifi???Holt to chce okořenit sexuální apetit ... ;-) ;-) ;-)

  Čtvrtek 19:50

 12. Alca84

  Alca84 to asi se dám na jiné řemeslo...8x týdně....to nevim a s kým ještě...... :-D

  Sobota 11:34

 13. ficnarova

  ficnarova 8x?? to ta za dva tři dny :-D :-D

  Úterý 20:49

 14. Jejna

  Jejna 8* týdně, jo jo bejvávalo, ale od té doby co je maléj na světě máme sílu tak 2-3* :-(

  Čtvrtek 12:27

 15. papushka

  papushka jo, to zní jako prima metoda, jen na to najít parťáka :-D

  Čtvrtek 17:46

 16. Ivustta

  Ivustta zajímavé..ale co dělat když partner stávkuje?? ;-) :-)) tolikrát týdně by nevím co...často bývá utahaný :-D nejspíš vyměnit partnera za nějakého králíčka :D

  Úterý 12:54

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.