FITweb

ZPĚT

Zlomte sílu celulitidy

Je jasné, že se celulitida nikdy vaší dobrou kamarádkou nestane. Sice vám bude stále nablízku, můžete na ni ovšem vyrukovat s těmi nejúčinnějšími zbraněmi. Dieta vám poradí, které to jsou.

Základním předpokladem úspěchu je samozřejmě notná dávka trpělivosti. Neočekávejte proto, že se dvakrát namažete krémem proti celulitidě a budete mít vystaráno. Tak jednoduché to bohužel není. Další zbraní je úprava jídelníčku. Ztráta několika kil prospěje vašemu zdraví i vzhledu. Snížením množství tuku v těle se samozřejmě do určité míry zredukuje také celulitida.

PLÁNUJTE

Předtím, než se dáte do aktivního, a hlavně intenzivního boje se svojí pomerančovou kůží, rozvrhněte si dobře plán na nejbližší dny: řekněte si, jaké sportovní aktivitě se budete věnovat a jak často, co budete jíst (připravte si pro jistotu zásobu „zdravých jídel“, především čerstvého ovoce a zeleniny a kuřecího masa), vybavte se i arzenálem anticelulitidních a zeštíhlujících přípravků - krémy, gely, spreje, peeling -to všechno je váš povolený doping, který vám pomůže nad celulitidou zvítězit. Nezapomeňte ani na vodu - klidně denně vypijte tři litry čisté pramenité vody. Ledviny tak budou pracovat na snazším vyloučení odpadních látek z těla a zařídí také, aby organismus nezadržoval vodu. Pokud budete pitný režim šidit, škodlivé látky se budou usazovat v podkoží, tělo bude vodu zadržovat a… celulitida ukáže svoji sílu.

VSAĎTE NA PEELING

Pravidelné obrušování pokožky má jednoznačně pozitivní vliv na její stav. Drobná zrníčka, jimiž krouživými pohyby efektivně masírujete pokožku, zároveň vyhlazují celulitidu. Napomáhají samozřejmě i k odstranění odumřelých buněk na povrchu kůže, tím přispívají k projasnění pokožky, povzbuzují prokrvení kůže, a navíc zesilují účinek dalších zeštíhlujících přípravků, protože ty tak mohou snáze pronikat do nitra kůže. Proto peeling nepodceňujte a dopřejte si ho alespoň dvakrát týdně.

JAK JSTE NA TOM S CELULITIDOU VY?

Celulitida má v podstatě čtyři stadia. Sama si můžete zjistit, v jaké fázi se momentálně nachází ta vaše. 1. STUPEŇ
- na první pohled není téměř vůbec vidět. Že opravdu existuje, se přesvědčíte, když stisknete kůži (na boku, stehně) mezi palec a ukazováček. Připomíná vám v tu chvíli vaše kůže kůru pomeranče? Pak máte celulitidu.

2. STUPEŇ
- celulitida je sice už vidět vsedě a vestoje, ale když si lehnete, zmizí a pokožka vypadá hladce, mikrocirkulace v podkoží je snížená, postupně se mění jeho struktura. 3. STUPEŇ
- pomerančová kůže už je vidět stále - vsedě, vestoje i vleže, nerovnosti v pokožce se prohloubily, přibyly důlky, hrbolky, rýhy, pojivová tkáň bývá poškozená, je patrná

Tip: Pravidelné masáže dolních končetin s va ší eelulitidou mohou pořádně zatočit. nedostatečná funkce lymfatického systému, kůže může být dokonce i na dotyk bolestivá a citlivá, bývá chladnější, v tomto stadiu je už nejvyšší čas zahájit proti celulitidě ofenzivu.

4. STUPEŇ
- nejtěžší stadium, celulitida je pochopitelně vidět, jsou zasaženy velké plochy kůže, dokonce lze nahmatat tvrdé bulky v podkoží, postižená tkáň je napjatá, v tomto případě už nejde jen o estetický problém, ale mohou se přidat i zdravotní komplikace, je nutné změnit celkově jídelníček a začít jíst zdravě a pravidelně, zařadit aktivní pohyb do svého plánu a hodně pít. * ==== KDY DO SALONU ====

Na ošetření proti celulitidě se objednávejte nejlépe na ráno, případně dopoledne. V té době jsou totiž hormony plné energie a chuti do práce. Tak toho využijte, protože tím se zvýší i účinnost krémů, masáží i zábalů. Snáze budou odcházet také toxické látky z těla a ošetření bude mít celkově výraznější účinek.

ZAVODNĚTE SE
Po anticelulitidních ošetřeních hodně pijte, nastartované tělo snáze vyloučí odpadní látky. ==== POMOCNÁ RUKA ====

I když doma zvládáte větší část svých anticelulitidních úkolů, odborná pomoc může vaši snahu jen zdravě podpořit, urychlit anebo i vyřešit, pokud se vám stále nedaří celulitidy zbavit.

* LYMFOMASÁŽ
Pro pružnou a pevnou pokožku bez celulitidy je důležité správné fungování lymfatického systému. Jakmile nebude lymfa v těla správně proudit, pomerančové kůže se nezbavíte. Manuálně prováděná lymfatická masáž vám rozproudí lymfatický oběh, pomůže tělu zbavit se zadržované vody a celkově přispěje k zeštíhlení postavy. Kam zajít:
Masážní salon Michaely Stefanidisové, Sokolská 35, Praha 2, tel. 777 277 784, * SÍLA PODTLAKU

Na celulitidu můžete vyrukovat pomocí přístroje Aerosonic. Funguje na bázi podtlaku a současného ultrazvukového zahřívání tkání. Silná ultrazvuková masáž zahřeje tukovou oblast v hlubších vrstvách pokožky, to vede k lepší krevní cirkulaci a spalování tuků a podtlak následně ničí celulitidu.

Kam zajít: Asklepion, Londýnská 39, Praha 2, tel. 234 716 111,

* BAHNO VÁS ZAHŘEJE

Samozahřívací bahno, zpevnění a tvarování postavy, to vše si můžete dopřát prostřednictvím detoxikačního a konturovacího ošetření s kosmetikou Phytomer. Bahenní zábal v kombinaci se zpevňující masáží a geluproti celulitidě pomůže odplavit z těla škodlivé látky z podkoží a přispěje k zeštíhlení problematických partií. Pokožka tak dostane doslova šokovou koncentrovanou dávku vitaminů a minerálů.

Kam zajít: Spa & Wellness, hotel Ambiente**, Moravská 1A, Karlovy Vary, tel. 353 365 191,

30.6.2008 22:15 | Jana Knaislová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.