FITweb

ZPĚT

Hubněte s Jessicou Simpson

Dokázala si získat přízeň publika nejen svým zpěvem, ale i vzhledem. Přiznává, že bez cvičení to však opravdu nejde.

Zpěvačka Jessica Simpsonová je v Americe na výsluní slávy. Pro Američany je miláčkem národa a prototypem dokonalé a úspěšné ženy. Nedávno se dokonce umístila v prestižní hitparádě jednoho vyhlášeného časopisu jako žena s nejkrásnějším poprsím v Hollywoodu. Jaké je tajemství její krásy a štíhlosti?

DIETA

Stejně jako mnoho jiných amerických celebrit i Jessica Simpsonová ještě nedávno dodržovala pravidla Atkinsovy diety. Vyřadila veškeré pečivo, těstoviny, ale i ovoce a džusy, zkrátka vše, co obsahuje sacharidy, a jedla jen maso a zeleninu. Jakmile se ale v médiích objevily první zprávy o škodlivosti takového stravování, vrátila se zpět ke zdravému a vyváženému jídelníčku. „Atkinsova dieta mi úplně rozhodila metabolismus. Mé tělo tak moc postrádalo sacharidy, až jsem se několikrát neudržela a přejedla jsem se zmrzlinou, kterou miluji, nebo jsem snědla dvě tabulky čokolády na posezení. Navíc jsem byla stále unavená a neměla na nic sílu. V konečném důsledku to tedy nemělo žádný smysl, i když jsem pár kilo shodila, brzy byla zase zpět,“ komentuje vše Jessica. Nyní jí všechno, co má ráda, ale v přiměřeném množství a nikdy se nepřejídá na noc. Její jídelníček obsahuje chleba, italská jídla i zmiňovanou zmrzlinu, vše ale kompenzuje velkým množstvím zeleniny a kvalitními bílkovinami ve formě kuřecího masa nebo krůtích prsíček.

FITNESS

Až do svých dvaceti let se Jessica o cvičení příliš nezajímala a posilovně se velkým obloukem vyhýbala. Ona i její sestra Ashlee mají geneticky danou štíhlou postavu a dlouhé nohy, takže ji k cvičení nic nenutilo. Po oslavě svých dvacátých pátých narozenin ale zjistila, že bude muset se sebou začít něco dělat. „Najala jsem si osobního trenéra, zaplatila členství v síti fitness center, která mají pobočky po celých státech, abych mohla cvičit i když cestuji. Můj trénink je zaměřený na zpevnění celého těla, ale nejvíce procvičuji zadeček a boky. To jsou moje nejslabší partie. Denně dělám okolo padesáti squatů a výpadů vpřed a vzad. Tyto cviky zabírají na spodní polovinu nejlépe, navíc fungují jako skvělý urychlovač metabolismu,“ tvrdí Jessica.

KRÁSA

Kdyby nebyla zpěvačkou, stala by se vizážistkou nebo kosmetičkou. „Líčila jsem všechny své kamarádky ze střední školy na maturitní ples,“ chlubí se Jessica. Není proto divu, že před lety uvedla na trh vlastní řadu kosmetických produktů - Dessert. „Miluji sladkosti všeho druhu, takže jsme ani moc dlouho neřešili, jak se bude kosmetická značka jmenovat. Obsahuje vše, co může mladá žena potřebovat, krémy, tělová mléka, parfémy i dekorativní kosmetiku. Dominantní barvou je růžová a všechny produkty jsou lehce parfémované lehkou sladkou vůní,“ dodává zpěvačka.

*

Tip Jessicy: „Trénink nikdy nevynechávám, i když se mi nechce nebo mám za sebou těžký den, do fitka alespoň na hodinu zajedu. I přes počáteční únavu se pak cítím mnohem lépe.“

Věk: 26 let
Výška: 160 cm
Váha: 50 kg**

30.6.2008 22:15 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.