FITweb

ZPĚT

Prověšování kůže po hubnutí

Máte nějaký problém a nevíte si s ním rady? Tým špičkových odborníků v DIETĚ vám poradí se cvičením, jídelníčkem i hubnutím.

Ptali jsme se: MUDr. Petry Šrámkové, z Centra pro léčbu obezity www.iscare.cz

Dobrý den, je mi 36 let, jsem silně obézní (168 cm, 118 kg) a ráda bych věděla, zda se při hubnutí mohu vyhnout nežádoucímu prověšování kůže, hlavně na břiše a prsech. Děkuji za odpověď.

LIBUŠE

Odpověď:

Máte opravdu značnou nadváhu. Vaše BMI je 41,5 – což odpovídá obezitě 3. stupně. To, že jste se rozhodla hubnout, je pro vás velmi důležité. Pokud zhubnete, pak vám kůže „může být najednou volná“. Každý máme vrozenou jinou elasticitu kůže, ta bohužel klesá s věkem. Dopředu se to opravdu odhadnout nedá. Občas může být vodítkem, jak se dobře „zmenšila“ kůže na břiše po těhotenství. V případě hubnutí není ale prověšená kůže jen na břiše, ale i na vnitřních stehnech a na pažích. Dobré je kůži 2krát denně masírovat vhodným hydratačním krémem určeným k modelování postavy – mají je v každé drogerii a nemusíte kupovat žádné drahé. Pokud se pod povislou kůží vytvoří „zápařka“, je nutné ji ošetřovat antimykotickým krémem. Pakliže zhubnete větší množství kilogramů a kůže nebude ideální, doporučuji konzultaci plastického chirurga – protože poté výsledky bývají velmi dobré a rozhodně stoupne vaše sebevědomí. Plastické operace sice nejsou zadarmo, ale dají se pořídit i na splátky.


PTEJTE SE: Pokud máte nějaké dotazy, na které byste rádi znali odpověď, napište nám, my se za vás zeptáme. dieta@mf.cz

27.1.2009 14:29 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.