FITweb

ZPĚT

Petra Němcová

Začínala jako mladičká modelka a byla ochotná huntovat si z draví dietami. Když její hvězda slibně sto u pala, u trpěla vážný úraz. Dnes je zase na špičce, hýčká si své ženské tvary a bojuje proti anorexii.

DIETNÍ DRASŤÁKY

Petra se ve své autobiografii Vždy s láskou přiznala k mnoha drobným i větším hříchům - například k tomu, že už ve třinácti začala s kouřením. Čtenářům se svěřila i s tím, že j i touha stát se modelkou dohnala i k tomu, že brala různé preparáty, které jejímu zdraví příliš nesvědčily. Do jejího drastického hubnoucího arzenálu patřila jednu dobu i projímadla. Její metabolismus to natolik rozhodilo, že jí trvalo několik let, než se zase dala dohromady.

CESTA K PŘIROZENOSTI

Přehlídková mola začala do bývat v dobách , kdy všichni obdivně vzhlíželi k vyzáblé Kate Mossové. Díky to mu se musela v jídle omezovat i Petra. Pro módní svět ji objevil agent již v šestnácti letech a záhy byla na titulní straně Sports Illustrated. Dnes, kdy už je zavedenou hvězdou, si může dovolit ženské křivky. „V některých obdobích jsem byla kost a kůže , i když mám spíš ženskou postavu,“ přiznává.

NIČIVÉ TSUNAMI

Petra už zažila velice těžké momenty, kdy šly všechny diety světa stranou. To když roku 2004 zahynul její přítel Simon Atlee během útoku tsunami na dovolené v Thajsku . O holý život bojovala i sama Petra, která zůstala viset osm ho din na stromě s několikanásobnou zlomeninou pánve. Možná i proto si už dnes dokáže nad světem módy udržet určitý nadhled a pár deka navíc ji už nerozhází. Věnuje se hlavně charitě a boji proti anorexii.

ÚSPĚCH V MÉDIÍCH

Petra se do hledáčku médií dostala nejen díky svým pracovním úspěchům a dramatickým životním peripetiím, ale i díky vztahu se zpěvákem Jamesem Bluntem. Jejich láska je ale dnes už minulostí a Petra se opět věnuje především své kariéře a charitě. Její tvář se objevila na titulních stranách řady módních časopisů, spolupracovala s mnoha věhlasnými fotografy a zabodovala také v několika reklamních kampaních. Nedávno dokonce rozjela na americké televizní statici TLC reality show, v níž se o své zkušenosti ze světa showbyznysu podělila se začínajícími modelkami.

TIP:

Vyvarujte se jednostranných diet na bázi ovoce či zeleniny, se kterými udělala velmi špatnou zkušenost i Petra Němcová. Období, kdy se živila jen jablky či rajčaty a mrkví, se negativně podepsala na jejím zdraví.

30.6.2008 22:12 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.