FITweb

ZPĚT

Hilary Duff: Vyléčená závislost na fastfoodu

Byly doby, kdy milovala hranolky s hamburgerem a smetanovou zmrzlinu. Jakmile ji dostihl problém s váhou, přesedlala na čerstvou zeleninu a libové maso. Jaké dietě propadla před svou svatbou?

Ve svých třiadvaceti vypadá křehce, takže snadno podlehnete dojmu, že má vysoustruhovanou postavu v genech. Ve skutečnosti si ale i ona v pubertě prošla obdobím, kdy byla se svým tělem nespokojená, a dodnes si musí ostražitě hlídat jídelníček. Letos v létě se podrobila přísné dietě a tréninkovému plánu, který jí měl zajistit dokonalé svatební snímky. V srpnu se totiž vdávala a toužila po tom, mít ve svatebních šatech vosí pas.

Období nezdravého jídelníčku

Už v šesti letech baletila v souboru a dělala gymnastiku. K udržení štíhlé postavičky až do puberty to však nestačilo. „Neustále jsem se cpala kuřecími nugety, hranolky a zmrzlinou,“ popisuje svou závislost na fastfoodovém jídle, které propadla v patnácti. Kvůli kalorickému jídelníčku tehdy její dospívající tělo začalo kynout do obřích rozměrů.
Zareagovala na to obratem o sto osmdesát stupňů. Zahájila radikální dietu na bázi zeleniny a bílkovin, čímž opět poskytla tučné sousto zvědavým médiím. Ta začala spekulovat pro změnu nad jejím náhlým úbytkem váhy, která v jednu chvíli klesla až na padesát kilogramů. „Všichni si najednou mysleli, že vůbec nejím nebo beru drogy. V takové situaci jste vyřízená, ať je to pravda, nebo ne.
Fakt je, že bych si snad nafackovala, kdybych si tehdy dala něco tučného,“ přiznává a jedním dechem dodává, že to tehdy poněkud přeháněla i se cvičením.

Koketování s Atkinsonem

V rámci dietního experimentování vyzkoušela i kontroverzní Atkinsonovu dietu, která dovoluje konzumaci velkého množství bílkovin. „Po pár dnech jsem toho měla dost. Jsem z Texasu, takže jsem z domova zvyklá na spoustu masa, ale tohle bylo moc i na mě,“ vzpomíná na tuto krátkou epizodu. Dnes upřednostňuje spíš pestrost. „Jídlo by měla být zábava.
Ochutnám ráda ode všeho trochu.
Když je na stole pečivo, dám si ho, ale už si nenaložím brambory nebo těstoviny,“ hlásá. „Většinou nejsem tak striktní a ráda si dám velkou večeři s přáteli nebo s partnerem.“

Zlatá střední cesta

Dnes váží pětapadesát kilogramů a spolu se svou sestrou Haylie a maminkou zkouší v kuchyni recepty, které dobře chutnají a zároveň nezatíží organismus velkým kalorickým příjmem. Nemůže si vynachválit například kořenovou zeleninu orestovanou s bylinkami na olivovém oleji. „Mám pocit, že jsem konečně našla svůj styl,“ raduje se. „Když mám chuť na dezert, tak si prostě k večeři nedám žádné pečivo. Je to takový výměnný obchod.“ Miluje pizzu se spoustou sýra, sladkosti a pikantní speciality mexické kuchyně. K snídani si dává cereálie s mlékem nebo omeletu z bílků a latte. Obědvá zeleninový salát s kuřecím či rybím masem a obvykle večeří steak z tuňáka s kuskusem nebo suši, které si ráda objednává v restauraci. Mezi její oblíbené svačinky patří mistička oříškové směsi či jablko se sýrem brie. „Připadá mi, že jsem našla svůj životní styl,“ tvrdí spokojeně.

Pilates místo fitness centra

„Nemůžu tak jako moje kamarádky chodit do posilovny a cvičit se závažím. Okamžitě by se mi na nohou začaly rýsovat svaly, kvůli kterým si připadám jako chlap,“ vysvětluje, proč jí nesedí klasické posilování. Místo toho raději čtyřikrát týdně cvičí doma pilates, který jí naopak protahuje a zeštíhluje siluetu. Soustřeďuje se hlavně na partii boků a zadečku.
Stres z práce vždy vyplave v bazénu, přičemž střídá čtyři různé plavecké styly včetně motýlku. Své ladné tělo pak ráda vystavuje v nejnovějších módních outfitech. „Miluju šaty, nedokážu se v tomto ohledu krotit.
Zbožňuju šaty, boty i líčidla. Jsem ten typ ženy, která si na sebe nerada bere jednu věc několikrát.“ Jak to tak u slavných žen bývá, také ona už přičichla k módnímu průmyslu. Sama navrhuje oblečení pro teenagery a dokonce i šaty pro panenky Barbie.

Předsvatební příprava

Jakmile se po třech letech harmonického vztahu zasnoubila s hvězdou NHL, hokejistou Mikem Comriem, nenechala nic náhodě a okamžitě začala s intenzivní přípravou na svatbu. Protože chtěla vypadat ve svatební róbě od Very Wang co nejštíhleji, nechala si od svého vyvoleného poradit trenéra. Pod jeho vedením se v tělocvičně potila pětkrát týdně, přičemž dodržovala vzorný jídelníček složený z pěti jídel denně. Svatební den proběhl podle jejích představ, až na jeden detail.
Zrovna toho rána si naštípla zub, takže musela strávit hodinku v zubařském křesle. U svatební tabule se tím ale nenechala omezovat a hodila veškeré diety za hlavu. „Řekla jsem své sestře, že do sebe po svatbě hodlám dostat minimálně šestnáct tisíc kalorií denně,“ směje se.

***

Kdo je Hilary Duff

* Narodila se 28. 9. 1987 v Houstonu v USA a odmalička se věnovala tanci.

* Nejdřív se objevila v reklamách a v televizních seriálech, jako je Chicago Hope či Lizzie McGuire.

* Herectví propadla i její sestra Haylie, s níž má velmi blízký vztah a které se se vším svěřuje.

* Za film Italské prázdniny získala cenu za nejlepší herecký teenagerský výkon roku.

* Kromě toho také rozvíjí svou pěveckou kariéru v pop-music. Hudba je jejímu srdci ještě bližší než světla ramp.

* Její herecké umění jste mohli ocenit ve filmech Nikdy to nevzdávej, Moderní Popelka, Pan božský nebo Holky v balíku.

24.1.2011 10:00 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.