FITweb

ZPĚT

Jak na bílé zuby? 3 mýty, kterým byste neměli věřit

Komerční sdělení

Víte, že 50 % lidí se při setkání s někým novým podívá nejdřív na jeho úsměv? Postarejte se o to, že bude ten váš vzorový. Mít přirozeně bílé zuby není tak náročné. Stačí jen dodržovat pár základních pravidel a nevěřit všemu, co se povídá.

1. „Já to mám dědičně.“ U většiny lidí ale platí, že o zuby nepečují správně

Mnoho lidí se vymlouvá na to, že za jejich nevzhledný chrup, zkažené zuby nebo nevábný dech může rodinná anamnéza, případně zdravotní potíže. Takových případů je ale minimum. Ve většině případů není na vině dědičnost, ale nevhodná péče o dutinu ústní.

Jak by mělo vypadat správné čištění?

Mnoho lidí má některé zuby krásně bílé, jiné trochu žlutější. Často za to může nesprávná čisticí technika. Až 80 % lidí má tendenci věnovat příliš málo času minimálně jedné oblasti dutiny ústní. Pojďme si v krátkosti připomenout, jak by měla správná péče o zuby vypadat:

- Čistěte si zuby alespoň 2× denně zubní pastou s obsahem fluoridu. Nezapomínejte také na dentální nit a mezizubní kartáčky.

- Používejte elektrický nebo manuální kartáček s měkkými a zaoblenými vlákny. A nezapomeňte, že ty elektrické odstraní až o 100 % více plaku než manuální.

- Kartáček (nebo jeho hlavici) vyměňte vždy jednou za 3 měsíce. Opotřebená vlákna odstraní méně plaku.

- Dodržujte pitný režim. Časté oplachování zubů snižuje tvorbu zubního plaku.

- Choďte 2× ročně k zubaři a dentální hygienistce.

K přirozeně bílým zubům vám dopomohou elektrické zubní kartáčky Oral-B. Efektivně odstraňují plak, který způsobuje jak žloutnutí a vznik skvrn, tak i mnoho dalších potíží. Šetrně bělí zuby tím, že odstraňují nevzhledné skvrny, a hlavice 3D whitening má navíc lešticí vložku, která odstraňuje povrchové pigmentace už při 1. použití.

2. „Zuby si vybělím doma octem a jedlou sodou.“ Nehazardujte se zdravím a jděte raději za profesionály

Na internetu je mnoho tipů, jak docílit zářivého chrupu s pomocí citronu, soli, octa, jedlé sody nebo popela. S ničím z toho ale raději neexperimentujte. Mohli byste si zuby nenávratně poškodit. Ostatně, je trochu podezřelé, že tyto po domácku vyrobené „bělicí pasty“ mají často obdobné složení jako ručně smíchané přípravky určené k vyčištění podlahy nebo dřezu.

3. „Zubař mi to jednou vybělí a bude.“ Účinky ordinačního bělení byste ale měli podpořit správnou péčí

Po ordinačním bělení byste měli pečovat o chrup tak, aby výsledek vydržel co nejdéle. Mnohdy se totiž už po týdnu či 14 dnech začne zubům vracet jejich původní zabarvení. Pokud ale po zákroku použijete produkty pro domácí bělení, můžete efekt procedury prodloužit.

TIP: Zajímá vás víc? Přečtěte si Rady k bělení zubů od zubního hygienisty.

27.6.2019 16:03 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.