FITweb

ZPĚT

Tara Banks

Zpívá, hraje, moderuje vlastní show a k tomu všemu bojuje za ženské křivky a zdravý postoj k vlastnímu tělu. Již několikrát byla vyhlášena za jednu z nejvýznamnějších američanek tmavé pleti.

SVAČINKAMI KE ŠTÍHLOSTI

Být spokojený se svou postavou ale neznamená se přejídat a jíst kdykoli, když si člověk vzpomene. „Byla bych ráda, kdyby se všichni, které má kampaň zaujala, snažili jíst zdravě a pestře. Nedržte diety, nehladovte, ale živte tělo tak, aby vám sloužilo co nejdéle,“ vzkazuje všem Tyra. Sama si pochutnává nejvíce na ovoci, salátech s kuřecím masem nebo krevetami a mezi hlavními jídly jí každé dvě hodiny malou svačinku: oříšky, rozinky, müsli apod.

KAMPAŇ ZA SEBELÁSKU

Po této zkušenosti se rozhodla uspořádat kampaň, která ženy učí mít rády samy sebe a nedělat si velkou hlavu z toho, jak člověk vypadá. Superštíhlost přece není známkou krásy a už vůbec ne měřítkem kvality člověka. „Jakmile se kampaň rozjela, obdržela jsem spoustu dopisů a e-mailů od lidí, kteří mi psali o jejich boji s váhou, postavou apod.

Byla mezi nimi i Kirsten Dunstová, Jennifer Hudsonová a dokonce Leonardo DiCaprio.“ Není to příliš dlouho od chvíle, kdy se na titulkách bulvárních časopisů objevila bývalá modelka Victoria's Secret – Tyra Banksová, s celulitidou na stehnech, povoleným bříškem a dvojitou bradou. Nejedna celebrita by ihned utíkala na nejbližší kliniku plastické chirurgie, nebo by se přinejmenším pustila s médii do soudní pře. Ne tak Tyra. Ve svém pořadu The Tyra Banks show se divákům předvedla v dvojdílných plavkách a nechala je sama posoudit, co je skutečnost a co je práce mstivých retušérů a reportérů, kteří touží po senzaci za každou cenu.

IDEÁLNÍ MÍRY

„Je pravda, že jsem od dob, kdy jsem předváděla exkluzivní spodní prádlo a plavky, přibrala skoro 15 kg, ale záleží na tom? Se svojí váhou i postavou se cítím spokojená a komu se to nelíbí, má smůlu,“ říká rozhodně Tyra. (V současné době si Tyra udržuje při výšce 183 cm váhu 73 kg, což odpovídá zdravému BMI 21,8.)

SPORTOVNÍ FANATIČKA

Byly doby, kdy Tyra necvičila celé měsíce. Pak ale zase dokázala běhat denně tři míle a každé ráno vstávat na hodinu jógy. Měsíce nečinnosti se tak střídaly s týdny horečné aktivity. Při jedné obyčejné preventivní prohlídce, kdy si zpěvačka stěžovala na velkou únavu, jí doktor řekl, že musí sportovat pravidelně a vyváženě. Jinak nemá pohyb žádný význam. „Jako ‚lék‘ mi nařídil půlhodinu cardia denně a mírné posilování. Od té doby se věnuji intervalovému tréninku – na běhacím pásu pět minut běžím a pak deset minut jdu v rychlém tempu,“ popisuje svůj trénink. „K tomu zařazuji několik cviků pilates a cítím se skvěle.“

1.8.2008 13:15 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.