FITweb

ZPĚT

Pleťový relax: Tipy na speciální kosmetiku

Stále bojujete s akné, trápíte se přecitlivělou pletí nebo objevujete první vrásky? Svěřte péči odborníkům, kteří vám kromě dobré rady nabídnou i silné účinky speciální kosmetiky.

Definitivní stop akné

Bojujete s akné, nečistou a povadlou pletí? Zkuste ošetření speciálními přípravky francouzské kosmetické péče Biologique Recherche, která k léčení nezdolných pupínků využívá výtažky z placenty, aktivní látky z kvasnic, třezalky, okurky a kyselinu mléčnou.

Postup péče: Kosmetička vám dopřeje exfoliační i hloubkové čištění a následné zapracování výživných sér s placentou, která mají silný regenerační vliv. Správná domácí péče je 80 % úspěchu, a proto můžete tuto kosmetiku využít i doma. Ale pozor, pro své silné účinky je k dostání pouze ve specializovaných centrech.

Jak často: jednou nebo dvakrát měsíčně
Cena: základní ošetření za 990 Kč
Kontakt: www.esthesia.cz

Hydratace na celý rok

Dopřejte pleti dostatek vláhy pomocí speciálně upravené kyseliny hyaluronové, která dodá pleti dlouhodobou pomoc. Kyselina se vpracuje do hlubších vrstev pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou pomocí speciálního přístroje Vital Injector.

Postup péče: Zákrok se provádí buď jemnými vpichy ultratenkými jehličkami, nebo kanylou. Nejúčinnější je aplikace přístrojem se speciální náplní a hlavicí, která je opatřena pěti mikrojehličkami. Perfektně koriguje, do jaké hloubky se kyselina hyaluronová aplikuje.

Jak často: ošetření Skinbooster stačí na 8 až 12 měsíců
Cena: od 7600 Kč
Kontakt: www.terzijska.cz

Žehlení prvních vrásek

Objevujete první vrásky? Pamatujte, že v boji proti nim je prevence důležitá a není potřeba je nechávat zbytečně prohlubovat. S těmi kolem očí, mezi obočím a linkami na čele si poradí aktivní látky z kosmatce krystalového, což je vzácná rostlinka, která roste v pouštních podmínkách a udrží se v nich i při nedostatku vody. Speciální technologií byla zpracována pro kosmetické účely, aby mohla pomáhat v samém jádru buněk.

Postup péče: Po očištění pleti, jemném peelingu kartáčkem, modeluje kosmetička odbornými tahy vrásku po vrásce a aplikuje přitom aktivní sérum. Při ošetření dekoltu a celého obličeje použije gel s rostlinnými proteiny. Na závěr si odpočinete pod intenzivní vyhlazující maskou.

Jak často: jednou za měsíc nebo podle potřeby
Cena: 75 minut 1250 Kč
Kontakt: seznam salonů na www.yves-rocher.cz

Zmenšování pórů

Rozčilují vás velké póry, které se objevují především na mastné a hrubší pleti? Běžná domácí kosmetika na jejich zjemnění většinou nestačí.
Dopřejte si proto aktivní účinky ovocných kyselin AHA z rukou odborníků, které je viditelně zmenší, aniž byste si ublížili.

Postup péče: Kosmetička k péči využívá vícestupňový systém tří peelingových sér, která šetrně vyhlazují pleť, rozzáří ji a zjemní hloubku pórů. Následuje zklidňující pleťová maska a ošetření krémem pro citlivou pleť.

Jak často: jednou měsíčně
Cena: 60 minut za 999 Kč
Kontakt: www.klinikakrasyandel.cz

Konec mastné pleti

Neustálé vytváření skvrn a nápadný lesk z nadbytečné tvorby kožního mazu mohou být nepříjemné a frustrující. Vaše pleť potřebuje produkty, které budou kontrolovat přebytečný maz (sebum) a zároveň ochrání její vlhkost a vláčnost.

Postup péče: Kosmetička vyčistí pleť, zbaví ji ucpaných pórů. Při ošetření používá vybrané přírodní extrakty s jemným složením a nemastnou formuli – citronový extrakt, kyselinu mléčnou, aloe, vitaminy B komplexu a esenciální olej z pelargonie, které se spojí, aby zajistily matnou, nelesklou a očištěnou pleť.

Jak často: jednou měsíčně
Cena: 1470 Kč
Kontakt: www.pevonia.cz

Zmizík na pigmentové skvrny

Právě na přelomu jara a léta je dobré podstoupit zákrok, který zatočí s nechtěnými pigmentovými skvrnami na obličeji a v dekoltu. Než vystavíte tvář slunci, pleť se zacelí a ochrání před nechtěnými novými skvrnami.

Postup péče: Vyzkoušejte moderní metodu 60% chemického peelingu s kyselinou mandlovou, díky které je zákrok šetrnější než s dosud běžně používanou kyselinou glykolovou. Nejdříve je provedeno lehké obroušení (dermabraze pleti), aby se pleť otevřela. Kosmetička poté nanese exfoliační přípravek s kyselinou mandlovou a kyselinou kojovou. Ty napomáhají k odstranění odumřelých buněk, vybělují pigmentové skvrny a pomáhají ke zjemnění jizev. Sérum MelaStop se pak lehkou masáží zapracuje do obličeje, krku a dekoltu, aby se zamezilo vzniku nových pigmentových skvrn. Na závěr si užijete příjemný odpočinek pod speciální maskou a poté je pleť ošetřena speciálním krémem na citlivou pleť. Můžete si odnést přípravky pro domácí ošetření.

Jak často: doporučuje se pět ošetření
Cena ošetření: 850 Kč
Kontakt: www.akstudio.eu


Článek vyšel v časopise Dieta 5/2015.

18.8.2015 1:01 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.