FITweb

ZPĚT

Nařaseno: Najděte si nejlepší řasenku pro vás

Různě tvarované kartáčky jsou stejně důležité jako obsah řasenky. Společně umí řasy prodloužit, usměrnit, zvýraznit, ale i bojovat proti lámání.

Prodlužující

U řasenky, která prodlouží i ty nejkratší řasy, jsou štětinky v kónickém nebo polokulatém tvaru, ale může mít také tvar šroubu – spirály. Pomohou k nenápadnému zvýraznění řas, ale pokud se při líčení rozvinou řasy od poloviny horního víčka a prodlouží směrem k vnějšímu koutku, vytvoří módní motýlí efekt. Prodlužující efekt vznikne pomocí jemných vláken, která se přilepí společně s hmotou k řasám, a tím je protáhnou do délky. Délku řas také podporuje speciální vosk.

Velký objem

Zatímco na těle o velký objem nestojíme, u řas je to jinak. K líčení se používá buď kartáček s hustými štětinami a spoustou barvicí hmoty, nebo tlustý kartáček z plastu, který má flexibilní štětiny. Jemně zachytí každou řasu zvlášť a obalí ji, což je dobrá varianta pro ženy, které nesnesou více barvy a lépe se cítí, když jejich řasy vypadají přirozeně. Při nanášení řasenky můžete kartáčkem lehce otáčet, čímž se uvolní větší množství barvy pro vytvoření objemu.

Natáčecí

Přijde vám, že máte malé oči a vaše řasy jsou příliš rovné? Natočte je, čímž se oči opticky zvětší. Zkuste to s plastovým kartáčkem, který řasy snadno nadzvedne. Tvar kartáčku může být i rovný s důmyslně rozloženými štětinami nebo má tvar obloučku. Při nanášení řasenky tvarujte řasy směrem nahoru, čímž se váš pohled krásně otevře.


Článek vyšel v časopise Dieta 9/2015.

15.12.2015 1:01 | Františka Těšínská,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.