FITweb

ZPĚT

Krásná šermířka Keira Knightley

Keira Knightley vždy vynikala štíhlou postavou, ale v poslední době ještě více zhubla. Spekuluje se i o anorexii. Co si o svojí postavě a dietách myslí ona?

„Anorexií rozhodně netrpím. Měla jsem toho zkrátka jen v poslední době hodně a jsem typ člověka, který při stresu a pracovním vypětí vždy hubne. Navíc mám smůlu, že je na mně každé kilo dole dost vidět. Na druhou stranu jsem ráda, že se diskuse o anorexii otevřela. Mám kolem sebe spoustu lidí a kolegyň, kteří poruchami příjmu potravy trpí a tají to. Každou zmínku o nebezpečnosti těchto nemocí proto jen vítám,“ říká k tomu Keira. Sama by naopak ráda několik kilo přibrala, aby získala ženštější křivky. Tvrdí, že pokud by na sobě mohla něco změnit, přála by si větší poprsí a silnější nohy. Dokonce v budoucnosti nevylučuje ani plastickou operaci, která by jí pomohla k bujnějšímu hrudníku. „Zatím to ale neřeším, uvidím, jak se má postava změní po narození dětí,“ dodává.

HŘEŠÍ NA GENY

Jídelníček Keiry Knightleyové není rozhodně prototypem správné výživy. Jejím nejoblíbenějším jídlem jsou hranolky, zmrzlina a tabulku čokolády si dopřává skoro každý den. Jaké je tedy tajemství její superštíhlé postavy? „Jím všechno, ale nikdy se nepřejídám. Jsem labužník, takže nelituji peněz, které za dobré jídlo a pití vydám, ale o to více se ho snažím vychutnat. To taky znamená, že se nikdy nepřejídám a od všeho si nechávám servírovat jen malé porce,“ říká herečka. Časté, ale minimální porce jsou skvělým nástrojem, jak si udržet metabolismus v rychlém tempu a nezabřednout do bludného kruhu jojo efektu. Štíhlou postavu má Keira pravděpodobně také v genech, protože i její maminka a babička byly velmi štíhlé. „Teď na to trochu hřeším a postavou se prakticky vůbec nezabývám. Vím, že to tak ale nebude navždy a že jednou budu muset svoje stravovací návyky podrobit ozdravující kúře, jinak se ze mne stane obrovská koule,“ říká na půl žertem Keira.

ŠERM NA BAHAMÁCH

Ať otevřete kterýkoli magazín o celebritách, můžete si být jisti, že dříve nebo později narazíte i na článek o dokonalém bříšku Keiry. Přestože během roku do fitka nechodí a ani jinak nesportuje, jakmile se připravuje na novou filmovou roli, obrátí se na zkušené odborníky. Když natáčela již zmiňované Piráty z Karibiku: Truhla mrtvého muže, trénovala hlavně šerm, který pro svou roli nutně potřebovala. „Šerm je velmi všestranný sport. Posiluje celé tělo - paže, bříško i nohy. Musíte být i velmi rychlí a mrštní, jinak proti soupeři nemáte šanci. Poslední týdny před zahájením natáčení jsem trénovala i několik hodin denně, protože jsem věděla, že mne čekají šermovací scény v těžkých kostýmech s korzetem a krinolínou. Navíc se filmovalo ve velmi drsných podmínkách na hornatém pobřeží Bahamských ostrovů, kde jsme naběhali desítky kilometrů. Pak se nemůžete divit, že jsem pár kilo shodila,“ vysvětluje svoji ztrátu váhy Keira. —-

HISTORICKÁ INSPIRACE

Piráti z Karibiku nadchli Keiru natolik, že do svého jídelníčku zařadila i pšeničné placky, které se v té době jedly prakticky ke všemu a při jakékoli příležitosti. „Připravíte je velmi jednoduše, rozemelete přebranou pšenici, smícháte ji s vodou, olejem, solí a kmínem a vypracujete hladké těsto. Polévkovou lžící tvarujte na teflonové pánvi malé placičky a opečte je dozlatova. Mně osobně chutnají nejvíce k zeleninovému salátu nebo je jím s tvarohem smíchaným s bylinkami,“ doporučuje herečka.


Tip: Keira je známá tím, že miluje dlouhé procházky a výlety. Jakmile má čas, vyráží na venkov do přírody, kde dokáže nachodit desítky kilometrů.

30.6.2008 22:15 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.