FITweb

ZPĚT

Jennifer Lopez - majitelka nejkrásnějšího zadku na světě

Všichni obdivují ženské křivky a útlý pas latinskoamerické krásky. Jak se jí daří udržet rovnováhu mezi oblými tvary a rozumnou váhou? Svůj oblý zadeček si nechala pojistit na miliardu dolarů, kvůli jejím ženským křivkám jí přezdívají „kytara“, a přesto nikdy neměla problémy s nadváhou.

Jak to dělá?

MALÁ SUPERNOVA

Už odmalička jasně věděla, že chce být tanečnicí, zpěvačkou a herečkou. Sousedé té půvabné a cílevědomé holčičce, která už od čtyř let chodila na hodiny tance, přezdívali Supernova. Narodila se 24. července 1969 v Bronxu. Její rodiče, kteří pocházeli z Portorika, se jí snažili zajistit co nejkvalitnější vzdělání. Proto je poněkud rozladilo, když se rozhodla věnovat se celým tělem i duší showbyznysu a v prvním semestru odešla z vysoké školy. Nejdřív se jí nedařilo se uplatnit a až v devatenácti ji přijali do cestovní taneční skupiny. Svou hereckou kariéru zahájila rolí v seriálu In Living Colour.

HVĚZDNÝ START

Za film Selena získala roku 1997 nominaci na Zlatý glóbus, a tím jednou provždy dokázala, že za jejím úspěchem není jen svůdné tělo, ale i herecký talent. Od té doby už zazářila v řadě filmů - jmenujme například romantickou komedii Svatby podle Mary, thriller Cela či komedii Příšerná tchýně. Zároveň se věnovala i zpívání a vydávala jedno úspěšné album za druhým. Velký úspěch sklidila i se svým vlastním parfémem.

DROBNÉ VADY NA KRÁSE

Na rozdíl od mnoha jiných kolegyň si po celou svou kariéru udržovala stabilní váhu, za což může patrně její rozumný životní styl. Stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou a vyhrála několik anket o nejpřitažlivější celebritu. Přesto i ona se občas cítí nejistě. „Nelíbí se mi moje kotníky - připadají mi příliš hubené. A když necvičím, mám stejně jako řada dalších žen problémy s oblastí kolem pasu a boků.“

UMÍRNĚNÁ DIETA

„Rozhodně nepatřím k bláznům, kteří propadli zdravé výživě a vyřadili ze svého jídelníčku mléčné produkty nebo cukr. Já věřím na vyváženou stravu, jím od všeho trochu,“ popisuje své zásady Jennifer. Jediné, co vykázala ze svého jídelníčku, je alkohol. Šíleným „zázračným“ dietám, které slibují výrazný úbytek váhy za pár dní, se raději vyhýbá. Zásadně se ale nepřejídá. „Když to přeženu s jídlem, druhý den se pak cítím příšerně. A to si vzhledem ke svému nabitému programu nemůžu dovolit,“ vysvětluje.

V POSILOVNĚ

Kdysi bývala Jennifer v posilovně pečená vařená, hrála tenis, softbal a tancovala, ale dnes to se cvičením nepřehání. O svoji kondičku pečuje pod dohledem trenéra v posilovně a kromě toho tak y chodí na hodiny jógy. „Pořád se věnuji sportu, ale snažím se o umírněný, ženský přístup,“ tvrdí. „Jsem jako kterákoli jiná žena - někdy mám do cvičení chuť, a jindy se mi vůbec nechce. Někdy jsem sebevědomá a jindy si říkám, že bych měla se sebou něco rychle udělat.“

TAJEMSTVÍ JEJÍ KRÁSY

Kromě rozumné stravy a cvičení sází herečka i na pravidelnou péči o svůj vzhled. „Člověka to někdy svádí k lenosti a k tomu, aby rezignoval na odličovač, krém a kondicionér na vlasy,“ přiznává herečka. Ona sama se nikdy neobejde bez pořádné porce hydratačního krému.

Co se týče make-upu, vyznává pravidlo, že méně je někdy více, a sází na velice přirozené tóny make-upu a rtěnky. „Pravá krása podle mě spočívá v harmonii mysli, těla a duše,“ zafilozofuje Jennifer. Do plastických operací se proto nijak nehrne. „Ale kdoví, jak se budu cítit v padesáti,“ nechává si otevřená zadní vrátka.

MILOSTNÝ ŽIVOT JAKO NA HOUPAČCE

Jennifer měla sice vždycky dokonalou postavu a hezkou tvářičku a muži po ní šíleli, ale štěstí v lásce se jí přesto vyhýbalo. První manželství s číšníkem Ojani Noou vydrželo pouhý rok a soudě podle toho, že se jí pak bývalý manžílek snažil vyhrožovat vydáním knihy o jejich společném životě, tehdy sáhla vedle. Ani její další přítel, problematický rapper Puff Daddy, díky němuž ji vyšetřovala policie, nebyl právě ukázkou spolehlivého a něžného muže. Tím pravým nebyl ani tanečník a choreograf Chris Judd, za něhož byla krátce provdaná. Nakonec ho opustila kvůli Benu Affleckovi, s nímž pak několikrát ohlásila a zase zrušila zasnoubení. Pak zakotvila v náručí tanečníka a zpěváka Marca Anthonyho a potřetí se provdala.

TOUHA PO DÍTĚTI

Dlouhé dva roky se Jenn se svým manželem Markem pokoušela o početí prvního potomka. Dala na doporučení svého lékaře a nasadila špenátovou dietu a ta zřejmě zabrala. Ještě v září, po Fashion weeku v New Yorku se o jejím těhotenství pouze spekulovalo, v listopadu už ale její promo manažerka očekávání prvního potomka zpěvačky potvrdila. Dítě by se mělo narodit někdy na jaře.


Špenátová dieta Pepka Námořníka

Listová zelenina obsahuje spoustu vitaminu B a kyseliny listové, a proto prospívá ženám, které se snaží otěhotnět. Jestli máte v plánu založit si v dohledné době rodinu, vyzkoušejte po vzoru Jennifer Lopez špenátovou dietu: Snídaně: omeleta s kukuřicí a se špenátovou náplní Oběd: salát s lístky čerstvého špenátu a s cherry rajčaty Večeře: dušený špenát a plátek vařeného hovězího masa

HVĚZDA, KTERÁ UMÍ VŠECHNO

1. V září představila na Fashion weeku v New Yorku svou novou módní kolekci pro jaro 2008. Začalo se tu spekulovat, že je těhotná.

2. Své koncerty (zde na Viva Romance v Miami) se snaží prožívat naplno.

3. Její parfémy patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším na světě. Glow After Dark, toaletní voda, 50 ml, 1390 Kč.

4. Nejnovější cédéčko latinskoamerické zpěvačky se jmenuje Brave a je nabité taneční hudbou, 389 Kč.

5. Kromě zpěvu, navrhování parfémů a módy se tato multifunkční kráska věnuje také herectví. Na fotce s Jane Fondovou v romantické komedii Příšerná tchýně.

4.8.2008 15:03 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.