FITweb

ZPĚT

Dietní tajemství Elizabeth Hurley je displína a nízkokalorická strava

Možná budete překvapeni, ale za bezchybnou postavou známé herečky nejsou hladovky ani atkinsova dieta, kterými jsou posedlé mnohé její kolegyně.

strong> Její dietní tajemství je zcela jednoduché - disciplína a nízkokalorická strava.

==== MINIMALISTA ==== Vše je pouze otázka sebekontroly a malých porcí. Tak to alespoň tvrdí Liz. „Jím šestkrát až osmkrát denně, ale miniaturní porcičky. K dopolední svačině si dám půlku nakrájeného jablka. Čím menší plátky, tím lépe. Díky tomu, že jím každé tři hodiny, nemám nikdy hlad a nemusím se bát ani přejídání, ke kterému mají sklony všichni, kdo drží přísné diety.“ ==== VITAMINY ====

Liz také radí při dodržování jakékoli diety užívání multivitaminů a minerálů. „Ne vždy dokáže i ta sebezdravější strava pokrýt doporučenou denní dávku. O to víc to platí při redukční dietě, kdy se omezuje množství jídla. Mnohé potraviny ztrácejí přirozený obsah prospěšných látek i kvůli dlouhému procesu, než se dostanou na talíř. Právě proto se snažím připravovat zeleninu v páře a nakupovat přímo u farmářů,“ říká herečka.

==== HRÁTKY ZE ZAHRÁDKY ==== Po porodu Damiana si Liz dopřála několik týdnů úplného odpočinku. Byla pouze doma a starala se o miminko. „Myšlenky na cvičení a chození do posilovny šly úplně mimo mne. Cítila jsem se celá rozbolavělá, unavená a jediné, co jsem chtěla dělat ve volných chvílích, bylo spát. Občas jsem chodila se synkem na procházky, ale většinu volného času jsme trávili na naší rozlehlé zahradě.“ ==== S TRENÉREM ====

Liz se netají tím, že ani dnes není fitness její silnou stránkou. Občas zajde na jógu nebo pilates a když se potřebuje dát do perfektní kondice před natáčením, cvičí doma s trenérem. Nemá ráda velká fitness centra a raději cvičí v soukromí. „V posilovně je to spíš velká seznamka a přehlídka nových módních kousků. Jen malé procento lidí tam chodí opravdu cvičit a nic jiného,“ myslí si Elizabeth.

==== CELODENNÍ HLADOVKA ====

** Po porodu syna Damiana se Liz dostala do kondice neuvěřitelně rychle. Už pár týdnů po propuštění z nemocnice se mohla chlubit postavou, kterou by jí mohla závidět nejedna bezdětná dvacítka. „Tenkrát jsem jedla pouze jedno hlavní jídlo denně. Obyčejně to byla večeře, když se všechno zklidnilo a synek usnul. Přes den jsem pojídala jen banány, rozinky a oříšky,“ vzpomíná Liz.

30.6.2008 22:12 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.