FITweb

ZPĚT

Gillian Anderson

Znáte ji jako speciální agentku Danu Scullyovou ze seriálu akta x. Málokdo ale ví, že ještě pár měsíců před natáčením měla o pár kilo víc a sebevědomí na nule.

LÉK PRO TĚLO I PRO DUŠI

Fit se udržuje zejména díky józe a tai-či. „Jakmile začnete cvičit, splynete s přírodou. Stanete se větrem a vzduchem, který dýcháte,“ pěje ódy na svůj oblíbený sport. Tai-či má ještě jednu velkou výhodu - pomáhá jí získat psychickou rovnováhu, která jí odjakživa chyběla. „Mám v sobě tendenci nestarat se sama o sebe a svoje zdraví. Jsem založením spíš sebedestruktivní,“ přiznává. První psychoterapii musela absolvovat už v pubertě, kdy zuřivě žárlila na svého mladšího bratra. „Terapeutovi jsem ale lhala. Velice brzo jsem se naučila předstírat.“

PŘEJÍDÁNÍ NENÍ ŘEŠENÍ

„Miluju těžké jídlo, které dlouho zůstává v žaludku. Mít pořád něco v puse pro mě bylo útěkem od reality,“ vzpomíná na období, kdy měla nadváhu a žal zaháněla přejídáním. „Moje tělo pro mě bylo vždycky důležité, ale musím přiznat, že ne zrovna v pozitivním slova smyslu.“ Jakmile se zapojila do showbyznysu, musely tukové zásoby dolů. Gillian se podařilo shodit přes deset kilo. A když roku 1993 vstupovala do amerického sci-fiseriálu Akta X, honosila se štíhlou postavičkou.

JAK NA STRES

Dnes známá herečka zřejmě není velkým extrovertem od přírody, a tak své introvertní sklony, stres z práce, filmování a natáčení musí nějak krotit. Pomáhají jí v tom jóga a meditace, ale také dostatečný spánek. Když je zařadila do svého životního rytmu, naučila se být spokojená, šťastná a hlavně sama sebou. Což je pro introvertního člověka velmi důležité.

DVOJNÁSOBNÁ MATKA

Štíhlou postavu si udržela i po dvou porodech, její syn Oscar se jí narodil v osmatřiceti po menších komplikacích. Prvorozenou dceru Piper si pořídila se svým prvním manželem Clydem Klotzem, s nímž se seznámila během natáčení seriálu Akta X. Gillian má za sebou dvě krátká manželství, která vydržela vždy zhruba dva roky. Snad ji s jejím momentálním partnerem, podnikatelem Markem Griffi thsem, s nímž vychovává obě děti, čekají světlé zítřky.


Detoxikační kúra

Přestože nemá od přírody sklon ke zdravému životnímu stylu, snaží se na sobě pracovat. Těsně před třicátými narozeninami objevila očistné kúry. Naordinovala si desetidenní detoxikační pobyt v klinice v mexickém letovisku Rancho La Puerta, které už od čtyřicátých let minulého století přitahuje hollywoodské celebrity jako magnet. Snažila se udělat něco pro svou fyzickou schránku i duševní pohodu, držela přísnou dietu, popíjela bylinkové čaje a chodila z jedné procedury na druhou.

8.8.2008 14:46 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.