FITweb

ZPĚT

Rychlý recept na pročištění organismu

Jaro je tu, a tak si zahrajte v kuchyni na přírodního lékaře a vyžeňte toxiny z těla ven. Budete se cítit plní energie a my vám ručíme za to, že si i pochutnáte.

MANDARINKY ztělesňují symbol štěstí. Pocházejí z Číny, ale název „Mandare“ získaly díky ostrovu Mauricius, odkud se hojně dovážely. Obsahují velké množství vitaminu C a tím rozjasňují nejen váš den, ale také pleť. V blankách mandarinek se nachází látka zvaná pektin, která snižuje množství cholesterolu v krvi.

ZELENÝ ČAJ prý náhodně objevil císař Šen-nung, kterému podle pověsti při ohřívání vody spadly do kotlíku náhodně i lístky čajovníku. Od té doby se tento lahodný nápoj pije nejen pro svou výraznou chuť, ale také proto, že odstraňuje únavu. A nejen to, zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a také horečku.

KUŘECÍ PRSA NA MANDARINKÁCH S RÝŽÍ A SE ZELENÝM ČAJEM

Ingredience na 1 porci:

* 100 g vařené divoké rýže
* 1 lžíce zeleného čaje
* 1,5 hrnku vody
* špetka soli
* 100 g kuřecího prsa
* 1 mandarinka (60 g)
* šťáva z 1 mandarinky
* 1 stroužek česneku
* chilli, pepř, sůl
* 1 lžíce olivového oleje

1339 kJ/320 kcal

Postup:

Rýži propláchneme a zalijeme dvojnásobným množstvím vody, lehce osolíme a dáme vařit na 18-20 minut.
Na pánvi rozpálíme olej, orestujeme na něm rozdrcený stroužek česneku, vyndáme jej a vložíme osolené a opepřené kuřecí prso. Zprudka opečeme, zalijeme šťávou z mandarinky, přidáme měsíčky mandarinky, posypeme chilli a krátce podusíme.
Mezitím zalijeme lžíci sypaného zeleného čaje horkou (ale ne vařící) vodou a necháme odstát asi 7 minut. Lístky s troškou výluhu vlijeme do uvařené rýže, promícháme a necháme vyvařit tekutinu.
Servírujeme s plátky nakrájeného kuřete a s měsíčky mandarinky.

Tip: Místo mandarinky můžete použít také pomeranč nebo červený grep.

18.4.2013 8:35 | Petra Lamschová, Jana Vašáková;

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. Nela *

  Nela * nějak jsem nepochopila, co tím chtěl autor říct :-[ v čem spočívá to rychlé pročištění organismu :-))

  Čtvrtek 09:08

 2. Barča_H

  Barča_H :-D.. Dáš si kuře s mandarinkou, zapiješ zeleným čajem a to je asi celá věda pročištění :-D.. Já si lámu hlavu jesti zkusit týdenní očistu a hle on stačí jeden oběd :-D

  Čtvrtek 09:21

 3. Nela *

  Nela * kdyby tam byla mandarinka, pomeranč nebo grep, tak snad ještě dobrýýý, ale detox s masem to už si dělají snad i legraci =-O

  Čtvrtek 09:27

 4. mirobala "Mirka"

  mirobala "Mirka" no nevím nevím, právě očistu absolvuji...každé ráno sklenice vody teplé s citronem, dnes ovesná kaše, ovoce, čaje bylinkové, zelené, zeleninové fresh šťávy, oběd zeleninové rizoto, zelenina, večer zelenina dušená nebo jen polévka zelninová na vodě a trochu oleje....možná také něco dělám špatně, ale uplně jsem na týden vyloučila maso, mléčné výrobky, bílou mouku, kávu, sladkosti ..

  Čtvrtek 10:57

 5. Barča_H

  Barča_H Nová doba :-)..už máme i detoxikační maso :-).. hlavně kuřecí :-D

  Čtvrtek 12:40

 6. ditulik.h

  ditulik.h :-D :-D :-D to mě rozesmálo...no nic dám si mandarinku a jsem zase na celý měsíc pročištěná :-D a když to spojím se zeleným čajem tak na 2 měsíce :-D

  Čtvrtek 13:16

 7. ditulik.h

  ditulik.h to mi připomnělo motto mého dědečka: Není tlusté maso, každé se dá nakrájet na tenčí plátky :-D

  Čtvrtek 13:16

 8. ach jo, to je smutný. Jak je to vůbec možný že ze 40ti kilové vižle je taková nechutná machna? to jen furt sedíš doma a žereš? copak nechodíš do práce?

  Neděle 21:26

 9. musilta - Jitka

  musilta - Jitka o kom to tady ta zvláštní paní mluví? :-\

  Sobota 11:37

 10. buginka.d

  buginka.d ditulik.h ;-)dobré motto:-)

  Sobota 18:55

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.