FITweb

ZPĚT

Proměna pohodářky Báry a bojovnice Nikoly

Už půl roku s námi Bára a Nikola bojují proti své nadváze. Odborníci ing. Petr Havlíček a PhDr. Zdeňka Sládečková se stali jejich patrony, sestavili jim jídelníček, sledují jejich úspěchy a pomáhají jim zvládnout krize. Abychom obě motivovali k dalšímu boji, pozvali jsme je tentokrát na proměnu...

VIZITKA:

Bára, 26 let fyzioterapeutka
Počáteční váha: 87 kg Současná váha: 81,5 kg Úbytek za 6 měsíců: —5,5 kg

VLASY:

Kadeřnice Míša nad Bářinými vlasy jásala. Jsou pevné, lesklé a zdravé. I díky tomu s nimi měla snadnou práci. Báře zůstalo ve vlasech ještě několik starých a odrostlých červených proužků, proto bylo nejdříve potřeba sjednotit barvu. Kadeřnice použila pouze přeliv, aby vlasy nebyly zbytečně namáhány a také proto, že se snažila zachovat jejich přirozený odstín. Bára nechtěla příliš radikálně měnit styl účesu, proto si nechala pouze zkrátit konečky a upravit celkový sestřih. Kadeřnice pak vlasy lehce vyfoukala a narovnala žehličkou tak, aby působily hladce a souměrně.

MAKE-UP:

Vizážistka použila jemný podkladový krém a matující make-up. Pod oči nanesla rozjasňující korektor a vše přepudrovala. Oči vystínovala do tónů hnědé a béžové a kartáčkem vyčesala obočí. Na řasy použila černou řasenku a tváře vystínovala směrem od lícních kostí ke spánkům meruňkovou tvářenkou. Na rtech si pak pohrála s malinovou rtěnkou a leskem.

A JAK HUBNE?

„Střídavě se mi daří dietu dodržovat, chvílemi s tím mám problém. Teď se ale konečně po pár dnech cítím dobře a program dodržuji. Před dvěma týdny jsem se ale cítila šíleně, byla jsem unavená. Konzultovala jsem s Petrem Havlíčkem, jestli můžu v takových případech přidat nějaké jídlo. Řekl mi, že pokud to nebude trvalé, pak ano, a sám si myslí, že kdybych jídelníček nepřizpůsobila životní situaci, velmi rychle bych dietu přestala držet úplně. S tím souhlasím. Vzhledem ke stresu a momentální soukromé životní etapě, kterou řeším, mohu pokračovat v hubnutí jen pomalu, ale jistě. Za tři týdny mám naplánované měření množství tuku, svalů a vody, tak jsem sama zvědavá, jak to dopadne.“

BÁRA A JEJÍ STYL:

Bára je sportovní typ a tomu odpovídá i její styl oblékání. Nejčastěji volí pohodlné outfity, tedy obvykle džíny a triko. Vlasy nosí svázané do culíku nebo drdolu, líčí se jen výjimečně, a když už, tak velmi přirozeně. Vystačí si s řasenkou, leskem na rty a tvářenkou.

OBLEČENÍ:

V outfitu, který pro ni vymyslela stylistka Anna, se Bára cítila jako ryba ve vodě. Pohodlné džíny jí sedly jako ulité a ocenila, že jeden výraznější kousek může posunout i kombinaci s džínami do kategorie slavnostnějšího oblečení. Zásluhu na tom mělo v tomto případě atypické červené sako s výstřihem a zavazováním. Stačí pod ním změnit top a rázem vznikne outfit pro jinou příležitost. Pokud by si pod něj vzala jen obyčejné triko, mohla by v modelu vyrazit do práce. Pro významnější události si pod něj stačí vzít bílou halenku a hned je vyřešený problém „v čem půjdu do divadla“. —-

VIZITKA:

Nikola, 30 let studentka
Počáteční váha: 87 kg Současná váha: 78 kg Úbytek za 6 měsíců: —9 kg

VLASY:

Nikola byla čerstvě po návštěvě kadeřníka, proto nechtěla dělat žádné razantnější změny. Kadeřnice Michaela jí proto pouze vyfoukala vlasy přes velký kartáč, tak aby účes nabyl na objemu a dostal tvar. Nikola má mikádo sestříhané do „podkovy“, takže vlasy lemující tvář jsou delší než zadní, což opticky zužuje obličej. Na léto si nechává barvu prosvětlit několika proužky melíru.

MAKE-UP:

Protože se Nikola chystala ještě do práce, zvolila vizážistka pouze jemné denní líčení bez výrazných rtů. Nikola má navíc hezkou jemnou pleť, takže nebylo zapotřebí silného make-upu. Drobné nedokonalosti zakryl korektor a následně pudr, oči Michaela vystínovala dofialova a zvýraznila řasenkou, na rty použila lesk v přírodním odstínu.

A JAK HUBNE?

„Začala jsem nakupovat nový šatník! Spousta oblečení už je mi velká a já nemám co nosit. Proto mi tato proměna přišla vhod. Alespoň vím, kam vyrazím na nákupy! Přesný jídelníček už nedodržuji. Dávno vím, co má kolik kalorií, kolik čeho můžu sníst, takže se jídlem konečně tolik nezabývám. Stále si ho však připravuji na celý den, a když někdy šlápnu vedle, vrátím se zpět k pevnému režimu. Posledních pár týdnů se mi daří také chodit alespoň 3x týdně cvičit. Sama na sobě cítím, jak se mi postava zpevnila, a po mnoha letech jsem zase cítila svaly, o kterých jsem už ani nevěděla, že je mám!“

NIKOLA A JEJÍ STYL:

Na focení přijela z relaxačního víkendu a hned po něm spěchala do práce, takže podle toho zvolila Nikola i oblečení. Pohodlné a sportovně elegantní: krátká džínová sukně, tričko a perlové korále. Vlasy nosí Nikola většinou rozpuštěné, ale tentokrát je stáhla černou čelenkou. Líčí se podle příležitosti a nálady. Do školy a práce volí jednoduchý make-up, na večer líčení zvýrazní.

OBLEČENÍ:

Nikola ráda nosí sukně, a to především v létě, kdy si vystačí bez silonových punčocháčů. Stylistka ji proto oblékla do černé „áčkové“ sukně pod kolena a zelené halenky s volánem a vázáním na šňůrku. I když se Nikolin hektický životní styl příliš nekamarádí s vysokými podpatky, tentokrát udělala výjimku a ráda si je obula. Výsledný efekt byl dokonalý. „Takhle můžu do práce, ke zkoušce i na večeři s přítelem,“ libovala si Nikola.

27.8.2009 11:27 | Pavla Maříková, STYLING: Anna Kosková, VLASY A MAKE-UP: Michaela Mrvová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.